KILIÇDAROĞLU FETHİ ŞAHİN KARDEŞİMİZİN AKIBETİ MUZLIM

CUMHURİYET El Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2016’birlikte DEAŞ vasıtasıyla öldürüldüğü yönünde sosyal medyada görüntüleri paylaşılan asker Fethi Delice ile ilgili “Aradan tahminî 6 yıl geçti. Bir erimizin şehitliği akseptans edildi ve ailesine bildirildi. Fethi Delimsirek kardeşimizle ait namına 6 yıl geçmesine rağmen şu asıl büyüklüğünde akıbeti muzlim” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘helalleşme’ kapsamında Konya’nın Çumra ilçesi Arıkören Mahallesi’ndeki asker Fethi Mecnunca’in annesi Fatma ve babası Mehmet Delicesine’i evlerinde müzakere etti. Kılıçdaroğlu’na Konya Saylav Abdüllatif Şener, Gençlik Kolları Umumi Başkanı Gençosman Killik ve İl Başkanı Hazar Bektaş eşlik etti.

Ziyaret sonrası Atmaca’in temel ve babasıyla basının önüne sâdır Kılıçdaroğlu, “IŞİD canilerinin azılı benzeri olayı gerçekleştirdiklerini ve 2 erimizi şehit ettiklerini biliyoruz. Bu olayın görüntülerini evvel Denizli’de aynı akşam ezanı saatinde izlemiştim içtimai medyadan. Aradan kısaca 6 yıl geçti. Tıpkı erimizin şehitliği akseptans edildi ve ailesine bildirildi. Fethi Atmaca kardeşimizle ilgili adına 6 yıl geçmesine cebin şu temel kadar akıbeti uçuk. Anne bekliyor evladını. Ağababa bekliyor evladını. beraber bizi, elan doğrusu beni yer haddinden fazla üzen görüngü. Fenomen toplumsal medyaya yansıdıktan sonra ordumuzdan ve hükümet kanadından tek açıklamanın gelmemiş olmasıydı. Tıpkısı kargaşa, önceki kişi askerine topluluk çıkacak. Sahip çıkmak görevindedir doğrusu, bu zaten asıl görevidir. Askerine cemaat çıkacaktır” diye konuştu.

ŞAHİN’İN DURUMU TBMM’YE TAŞINACAK Fethi Delicesine’in durumunu TBMM’ye taşıyacaklarını tamlayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı

“Bu olayı Türkiye Şişman Kavim Meclisi açıldığında parlamentonun gündemine getireceğiz. Allah talih ayar iktidar olursak, bu olayın bütün ayrıntılarını ortaya çıkaracağız. Aileleri bilgilendireceğiz. Eğer askerlerimiz şehit olduysa onları özlük topraklarına antrparantez getireceğiz. Tek ordu kişi askerini yalnız bırakamaz. Apayrı benzeri çığlık olay henüz bu olayın faillerinden birisi Türkiye’de yakalandı. Hapse atıldı. Fakat tıpkı müddet sonradan bunun serbest bırakıldığını benzeri gazeteci arkadaşımız Sayın İsmail Saymaz yazdıktan sonraları öğrendik. Ki bu katili serbest bıraktı Kimler azade bıraktı Kimler ara bulucu oldu Kimler bittabi bu katillerin azade bırakılmasına imkan verdi İsmail Saymaz yazdıktan bilahare emanet yakalandı ve şu anda hapiste ve yargılanıyor. Hakeza tıpkı ululuk anlayışını kabul etmiyorum. Celal dediğiniz askerine eş kazanç. Azamet dediğiniz milletine eş yarar. Kerem dediğiniz askerin kanını yerde bırakmaz. Askerin canını yerde bırakmaz. Fehamet dediğiniz gurur askerleri alır, şehit olduysa kendi topraklarına getirir. 6 yıl geçti akıbeti bilinmeyen. Olacak özdek değil, kabul etmiyorum. Bilcümle ayrıntıları nüfuz olduğumuzda açıklayacağız. Kamuoyunun bilgisine sunacağız ve hep bu teferruat ortaya çıktıktan bilahare da mehabet olarak gelip aileyle helalleşeceğiz. Anneyle helalleşeceğiz. Babayla helalleşeceğiz. Bizim bu konudaki hedefimiz, bu konudaki ilkemiz budur. Toplumla koçuşmak. Acılar yaşanır; ama acıları katılmak zorundayız. Doğruları ailelerin önüne bürümek zorundayız. Aileler beklenti ortamında olmaz. Ümit ortamında kalmamalı. Ego defalarca söyledim, ya kışlaya politikacı sokmayın, adliyeye politikacı sokmayın. Buralar olamaz. Camiye siyaseti sokmayın. Buralarda siyasa olanaksız. Eğer kışlaya siyaseti sokarsanız tablo 6 yıldır ocak bekliyor. Ama hangi olacağını kimesne bilmiyor. Olacak molekül değil.” Kılıçdaroğlu, ülfet sonrası Ankara’evet akım etti.Share: