Kış yaklaştığını hissettiriyor! Meteoroloji 4 kesim amacıyla bora ve sıkıntı uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle yapılan son değerlendirmelere bakarak ülkemiz genelinin modüler düz yer haddinden fazla bulutlanmış, Maşrık Akdeniz, Ölçülü ve Maşrık Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin lep, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin yerel atılmak üzere boğanak ve yer saha gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında şanlı aynı mübayenet olmayacağı, genellikle zaman normalleri civarında seyredeceği oranlama ediliyor. Rüzgarın alelumum kuzey ve kuzeydoğu yönlerden belli belirsiz, ara sıra mutedil kuvvette, Marmara, Ege ve Mağrip Akdeniz’in çöz kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Kuzey Iye’de kimi vakit gücük kesiksiz fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Iye bölgeleri ile Mağrip Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde akva, Marmara ve Şimal Iye’de zaman zaman gelişmemiş süreli sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar üzere yaşanabilecek olumsuzluklara alın müdebbir ve titiz olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK GELGEL DURUMU

İSTANBUL: 20°C Modüler ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ANKARA: 18°C Parçalı bulutlanmış

İZMİR: 26°C Modüler ve az bulutlu

ADANA: 30°C Modüler ve çok bulutlanmış, öğle saatlerinde iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonraları iklim geneli bora ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve çokça bulutlu

TRABZON: 21°C Parçalı ve çok bulutlu, fasılalı boğanak yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve çok bulutlanmış, öğle vakti saatlerinden sonraları sağanak yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Modüler yer kayran haddinden fazla bulutlu, gün ortası saatlerinden bilahare sağanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

Share: