Kızılay Muş’ta 1000 kişinin sofrasına hamam yemek ulaştırıyor

Muş’ta Türk Kızılay, tıpkı yıldan bu yana kentteki 1000 engelli ve gerekseme sahibine haftanın 5 haset 3 tür yunak kemirmek ulaştırıyor.

Türk Kızılay Muş Ofis Başkanlığı bünyesinde hayırseverlerin desteğiyle bakım veren Gıyasettin Bingöl Aşevi’ndeki kazanlar, sabık yılda bu yana mânialı ve gerekseme sahipleri için kaynıyor.

Gıda mühendislerince denetlenen ve makul periyotlarla dezenfekte edilen aşevinde özenle hazırlanan yemekler, diyar merkezindeki haneleri tek tek gezen gönüllülerin tayin ettiği 1000 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılıyor.

Türk Kızılay Muş Büro Başkanı Faik Aktaş, bağışçılar yoluyla geçen yıl nesir edilen Gıyasettin Bingöl Aşevi’nde önceden tayin edilen ailelere günde ayrımsız öğün 3 zümre kemirmek dağıttıklarını ifade etti.

Aşevinin 1500 metrekare alana kurulduğunu ve 7 personelin çalıştığını nâkil Magnezit, “Bu faaliyetlerimizi haftanın 5 haset yürütüyoruz. Amacımız ihtiyaç sahibi ailelerimize vaktiyle yansımak. Bu ailelere lazım desteği sağlayabilmek ve akla yatkın tespitleri yapabilmemiz hesabına sahada çalışma fail arkadaşlarımız var. Tespit ettiğimiz ailelere anaç veriyoruz. Bu kartla ailelerimiz günü kontak burada yemeklerini alıyorlar. Gelemeyen özürlü ve buğulanmış ailelerimize zat imkanlarımızla yemekleri tasdik ediyoruz. Bu faaliyetleri yürütürken bağışçılarımızdan aldığımız desteklerle artık aileye ulaşmayı planlıyoruz. Sürdürülebilirliği sağlayabilmek namına bağışçılarımıza üstelik ihtiyacımız var. Buraya hangi kadar bağış alabilirsek o kadar gerekseme sahibine ulaşırız.”

Aşevinin 10 bin kişiye aşındırmak tarh kapasitesinin olduğunu aktaran Eskişehir Taşı, şunları anlatım etti:

“Aşevimiz aynı yıldır hizmet veriyor. Aylık 22 bin kişiye kemirmek dağıtılmaktadır. Mutfağımızı temas ay, yol taslarını gelişigüzel hafta dezenfekte ediyoruz. Amacımız gönüllere saplanmak. İnsanların memnuniyetlerini sarmak, onlarla bu sevinci tutmak bizim amacıyla ayrı bire bir mutluluk. Bu anlamda bilcümle paydaşlarımıza katkılarından dünya teşekkürname ederiz”

Aşındırmak yardımından yararlanan vatandaşlar da Türk Kızılay görevlilerine teşekkürname etti.

Share: