Komutan Çipo: “Samsun afiyet altyapısı kıpırdak benzeri kent”

Samsun’de düzenlenen ‘İkiztepe Esenlik Zirvesi’nde mütekellim Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin seçkin konuda olduğu üzere afiyet altyapısıyla birlikte koskocaman bir form olduğunu anlatım ederek, “Bu site afiyet yatırımları ve keyif altyapısı ile ruhlu aynı site” dedi.

İkiztepe Esenlik Zirvesi’nde, keyif sektörü bir araya geldi. Programda afiyet üstüne Türkiye’nin reform gerçekleştirmiş bir devlet olduğuna ilgi çekici Samsun Büyükşehir Belediye Reisi Mustafa Çipo, “Herkesin istediği yerde istediği doktorda sağlık hizmeti alabilen benzeri ülkeyiz. Şu anda Türkiye afiyet hizmeti ve turizmi noktasında tahammülfersa tıpkısı hisse senedi içerisinde. Samsun de rastgele alanda gelişmeye yarar aynı şehir. Tığ hem geçmişten gelen problemleri çözmede hem bugünkü hizmet ihtiyaçlarını karşılamada hem üstelik gelecek vizyonunu yakalamada cemi sektörlere mükemmel ayrımsız enfrastrüktür sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi namına çalışmalarımızı etkin, bilinçli ve mühim kendisine yürütüyoruz. Tamlık çalışmalarımızda bilgiyi ve teknolojiyi en üst düzeyde kullanıyoruz. Geçmişten mevrut problemleri bir bir çözerek emniyetli adımlarla geleceğe yürüyoruz” diyerek konuştu.

“Samsun sağlık altyapısı ile ruhlu tıpkı şehir”

Samsun’un her konuda olduğu kadar sağlık altyapısı ile yüce benzeri minval olduğunu de belirten Başkan Mustafa Demir, “Bu kent keyif yatırımları ve sağlık altyapısı ile zinde bir şehir. OMÜ Tababet Fakültesi Türkiye’nin en canlı ve köklü fakültesi. Site Hastanemizin inşaatı devam ediyor” diyerek şunları söyledi:

“Önümüzdeki yıla inşallah yetişiyor. Amma bunun yanı sıra Araştırı Hastanesi, Şevket Hastanesi var. İlçelerimizdeki cesamet hastanelerini tamamladık. Atakum’daki ve Tekkeköy’deki devam ediyor. Eski Mehmet Görgülü Hastanesi’nin olduğu yerde yeniden bir yatırım gündemimizde. hür teşebbüs yatırımlarında bile çok gani durumdayız. Şu anda beşaret namına bunu da söyleyeyim. hür teşebbüs tıpkısı şifahane yatırımının arifesinde. Sanıyorum Türkiye’deki genişlik gür yatırımlarından birini Samsun’a yapacak. Samsun esenlik turizmi noktasında bölgenin merkezi yerine geleceğe tehlikesiz adımlarla yürüyor.”

Programa ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, amme gelgel ve kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye’deki sağlık sektörü temsilcileri ile farklı ülkelerden esenlik firmaları katıldı. – SAMSUN

Share: