Komutan Sarban: “Bu şehre erbap çıkalım”

Başkan Sarban: “Bu şehre erbap çıkalım”

SAMSUN – Atakum Belediye Reisi Av. Cemil Savran, patika odalarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda şehre eş gezinti vurgusunda bulundu.

Murahhas bütçe toplantılarına bitmeme fail Atakum Belediyesi’nde Başkan Cemil Sarban, Samsun Akademik Odalar Birlikteliği ile tıpkı araya geldi. 15 patika odasının katılımıyla gerçekleşen toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu.

Hasan Mualla Yücel Cahillik, Bilim ve Danışma Merkezi’nde yapılan toplantıda çığır odaları temsilcileri Atakum için kuruntu ve fikirlerini Başkan Savran’ye karşı karşıya aktardı. Samsun Akademik Odalar Birlikteliği Çevrim Sözcüsü Cevat Öncü, “Herkesin eleştirisi, fikri değerli ama biz biraz henüz geniş ve mesleki perspektiften bakarak elan konkre, uygulanabilir ve gerçekçi ama tıpkısı o büyüklüğünde birlikte eleştirisel yaklaşımlarımızı korkmadan ortaya koymamız geçişsiz” dedi.

“Bu şehrin sahibi biziz dememiz gerekiyor”

Tarımda felç sulama ve yağmurlama eğitimleri, kalifiye ekincilik alanlarının korunması, akman enerji çalışmaları, Atakum’daki göçü riskine alın alınabilecek tedbirler, sosyal belediyecilik, rustik mahallelerde tarımın desteklenmesi, kentte nefes alınacak alanlar oluşturulması kabil konuların tartışıldığı toplantıda Komutan Sarban, herkesten ilçeye erbap çıkmasını istedi. Patika odalarının kente katkılarının önemli olduğunu vurgulayan Sarban, şunları söyledi:

“Sizler de uray meclislerinin oluşumuna, bu kentlerin düzenlenmesine ulama verin. ‘Bu şehrin sahibi biziz. Hem mühendisiz hem birlikte Samsun’dahi oturuyoruz, site bizim’ dememiz gerekiyor. Bu şehre sahip çıkalım. Atakum’dan benzeri kalkınma, sürdürülebilir yıpranmamış bire bir kent anlayışı başlatamayacaksak başkaca domestik yöneticilerin siyaset anlayışını ve politika ahlakını belirleyemeyeceksek bizde ayrımsız yarım yamalak var demektir. Bu toplantıları mesleki odalarla, sitelerle, mahallelerle ve bütçeden yararlanması gereken kesimlerle sürdüreceğiz. Bütçenin içerisindeki öncelikleri birlikte planlayacağız.

Share: