Komutan Vidinlioğlu; “Şehrimizi ati nesillere henüz zinde, henüz yaşanabilir şekilde tasdik edeceğiz”

Kastamonu’üstelik planlı çalışmaları inceleyen Belediye Reisi Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Yakaladığımız büyük birliktelikle şehrimizi gelecek nesillere henüz yaşayan, henüz yaşanabilir şekilde teyit edeceğiz” dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Uray Başbuğ Yardımcısı Karakulak Köprülü ve vahit müdürleriyle birlikte, il merkezinde ölçülü çalışmaları durumunda inceledi. Bariz Hayat Merkezi, Yaşlılar Yurdu ve Yaşlı Bakım Merkezi, asfalt ile tretuvar çalışmalarını inceleyici Başbuğ Vidinlioğlu, Kastamonu Belediyesi’nin eksiksiz gücüyle sahada olduğunu ve şehri adeta şantiye alanına çevirdiğini söyledi.

Yıllardır devam eden sorunları çalmak için mehabetli adımlar attıklarını tamlayan Başbuğ Vidinlioğlu, “Hangi demiştik. Cemi engelleri kaldırmalıyız. Birliktelikle bu işi biz başarırız. Şükürler olsun zaman Boş Hayat Merkezi projemizde sona geldik. Temmuz ayı sonunda temelini attığımız merkezimiz güdük zamanda kapılarını açacak. Esasen Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi projemizde sona geldi. İç tefrişatı yapılıyor. Belirli prosedürler var. Ekiplerimiz onları birlikte tamamlıyor. İnşallah hemen burayı da hizmete açacağız. Şehrimizin tretuvarlarını yeniliyoruz. Daha fena hâlde ve inanılır tıpkı ağıl getiriyoruz. Asfalt çalışmalarına atiklik verdik. Önümüzdeki süreçte daha birlikte hızlanacağız” dedi.

Şehrin seçkin sorunuyla dertlendiğini, çözüm üzere çalışmalar ve görüşmeler yaptıklarını belirten Vidinlioğlu, “Kastamonu benim sevdam. Şehrimin herhangi bir sorunuyla dertleniyorum. Bizim görevimiz olsun olmasın bu sorunların çözümü için elimizden geleni yapıyoruz. Ankara’ya yaptığımız ziyaretlerde bu sorunları iletiyoruz. Çözümleri için öneriler sunuyor, kategorik işin aynı ucundan birlikte tutuyoruz. İnanıyorum ki yakaladığımız şişman birliktelikle şehrimizi ati nesillere daha ruhlu daha yaşanabilir şekilde teyit edeceğiz. Yaptığımız ve yapacağımız projelerle insanlarımıza bakım etmenin hazzını yaşamaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda Kastamonu halkından dahi büyük bindi alıyoruz. Bütün hemşehrilerime bizlere verdikleri desteklerden çevre teşekkür ediyorum. Biliyorum kim umum birliğiyle şehrimizi geliştirecek ve büyüteceğiz” ifadelerini kullandı. – KASTAMONU

Share: