Komutan Yağız: “Osmaniye halkı, Halk İttifakına topluluk geçmek zorunda”

Osmaniye Belediye Başkanı Kıymetiharbiye Kara, “Devletinin gücünün yansıdığı Osmaniye’de, Osmaniye halkına eş çıkıldığı yerde, Osmaniye halkıda Topluluk İttifakına eş geçmek zorundadır” dedi.

Başbuğ Kişmiri, içmece suyu ve kanalizasyon şebeke hattı çalışmasıyla ait vukuf vermek için, SELIM Öğür İl, Eşkâl İlçe, Eş Kolları, Toyluk Kolları ve yönetimleri ile bir araya geldi. Başbuğ Kişmiri, Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda, Osmaniye’nin, tarihin yetiştirdiği iki şişman lideri sayesinde, büyükşehir olduğu ahit çokça daha nazik hizmetlere kavuşacağını söyledi.

Osmaniye’nin sıra süresince, hep medeniyetlere aile sahipliği yapmış çok önemli tıpkı noktada bulunduğunu tamlayan Esmer, “Bu nedenle Osmaniye ticarette, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda mühim benzeri forma reşit ve olmaya devam edecek. Allah’ın izni ve hidayetiyle Osmaniye, tarihin yetiştirdiği iki iri lideri yardımıyla inşallah büyükşehir olduğu ant haddinden fazla elan büyük hizmetlere kavuşacaktır. Buna bilcümle kalbimle inandığımı ifade etmek istiyorum. Osmaniye’ye tığ neler üstenme etmiştik, neler yapacağımızı anlattığımız ant öncelikle şurası ikna etmek istiyorum, Tığ Osmaniye’nin gelecek 50 – 60 yılının meselesini çözeceğiz demiştik. Topluluk ittifakının sunma fazla faydasını görecek yer Osmaniye. Bu birlikteliğin gücünü Osmaniye’ye duyurmak bizlerin görevidir. Bunu da bütün alay malay yapmaya çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Osmaniye halkı, Cumhur İttifakına sahip geçmek zorunda

Osmaniye Belediye Başkanı Kıymet Kişmiri, konuşmasının sonuç kısmında, yapılacak olan hizmetin, Cumhur İttifakı birlikteliği sayesinde geldiğinin altını çizerek, “Devletinin gücünün yansıdığı Osmaniye’de, Osmaniye halkına ehil çıkıldığı yerde, Osmaniye halkıda Topluluk İttifakına cemaat geçmek zorundadır. Bu çabucak madun çatı meselesi değil, Osmaniye ihtimal binlerce sene yakalayamayacağı aynı şansı yakaladı. İşte yakaladığımı bu şansıda kaldırmak gitmek bizlerin görevidir. Budun bize yetkiyi Cumhur İttifakı gücünün Osmaniye’ye yansıtılabilmesi amacıyla işlerin izlem edilmesi amacıyla bitirme verdi” dedi. – OSMANİYE

Share: