Konyaaltı Belediyesi’nden Kırsaldaki Çocuklara Kırtasiye Desteği

Konyaaltı Belediyesi’ne vabeste ekipler, önceleri tespit edilen güçlükle gelirli ailelerin çocuklarına, başlık kapı dolaşarak kırtasiye yardımında bulundu.

Konyaaltı Belediyesi’ne sınırlı ekipler, 2022-2023 yetişek tedris döneminde öğrencilere kırtasiye desteğinde bulundu.

Zümrüt, Demircilik, Çağlarca, Bahtılı ve Kötü Karaman mahallelerinde ilkin tespit edilen elverişsiz gelirli aileleri bap konu dolaşarak görüşme eden ekipler, ekol çağındaki çocuklara, içerisinde defter, resim defteri, kalem kutusu, makule, kimlik, çizgilik, etki boya, guaj boya, pastel boya ve yayçizer bulunan çantalar dürü etti.

Ekipler, kırtasiye desteğinin yanında çocuklarla sohbet yazar ayrımlı isteklerini dinledi; asıl ve babaların taleplerinin da aceleci bire bir şekilde hesabına getirilmesi üzere mertebe aldı.

Konyaaltı Şehremini Selek Salim ise kaymakamlık genelinde vatandaşları dinlemeye ve ihtiyaçlarını karşılamaya bitmeme edeceklerini söyledi.

“ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU GELIŞIGÜZEL ŞEYDEN KIYMETLİ”

Eskimemiş eğitim bilimi talim döneminde çocukları onurlandırmak ve benzeri nebze da olsa ailelerin maddesel yükünü hafifletmek istediklerini tamlayan Konyaaltı Belediye Reisi Semih Esen, “Alelhusus kırsal mahallelerimizde faal ensiz gelirli vatandaşlarımızı sıkça musahabe ederek herhangi bir antlaşma yanlarında olduğumuzu hissetmelerini istiyoruz. Bunu yaparken, arz bulunmaz varlıkları olan çocuklarını dahi unutmuyor, bizden istediklerini sunu gelişmemiş zamanda adına getiriyoruz. Zira çocuklarımız, geleceğimiz. Çocuklarımız, en kıymetlilerimiz. Onların gözlerinde gördüğümüz bahtiyarlık herhangi bir şeyden kıymetli. Lüzumlu eğitimleri, gerekse birlikte içtimai yaşamları amacıyla bizden temenni ettikleri değme konuda yanlarında olmaya devam edeceğiz. Eskimemiş dönemde bilcümle öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Share: