Kurumlar arasında planlı 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı Voleybol Turnuvası tamamlandı

29 Ilk Teşrin’birlikte başlayan ve Bayburt’taki kurumlar ortada yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Voleybol Turnuvası tamamlandı.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ve Bayburt M Tipi Yalınlık Ukubet İnfaz Kurumu arasındaki 3. lük maçında, İl Milli Terbiye Müdürlüğü setlerde rakibine 3-2 üstünlük kurarak turnuvayı üçüncü tamamladı. Final müsabakasında karşılaşan Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ise Bayburt M Tipi Tutkun Ceza İnfaz Kurumunu 3-1 ile geçerek Cumhuriyet Bayramı Voleybol Turnuvası’nda böke oldu. Final mücadelelerinin peşi sıra planlı yürek merasiminde dereceye giren takımlara kupaları arz edildi.

Turnuvayı üçüncü bütünleyen öğretmenler, bu kabil organizasyonların hem hava içi hem de kurumlar arasındaki sosyalleşmeyi ve işbirliğini heveslendirme ettiğini belirterek kazandıkları kupayı 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü münasebetiyle tamlık öğretmenlere dürü ettiklerini tabir ettiler.

İl Milli Yetişek Müdürü Rahmi Güney, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı Kurumlar Arası Uçan Top Turnuvası’nı düzenleyen Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hiçlik Köse ve ekibine teşekkürlerini iletti. Ayrıca öğretmenlerin turnuva boyunca göstermiş oldukları performansı ve özveriyi takdir ederek 24 Son Teşrin’da terbiye camiamıza çifte bahtiyarlık yaşattıkları amacıyla Milli Terbiye Müdürlüğünü en domuzuna şekilde dubara fail öğretmenlerimize teşekkür etti. – BAYBURT

Share: