Kütahya haberi… Nazır Soylu, Kütahya’da DÜRÜST Parti Genişletilmiş İl Meşveret Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu, bugün Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne kadar kıvırırsan kıvır, sen hangi büyüklüğünde domates dolması söylersen söyle, sen ne kadar istismar edersen et, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’yla bu arada tığ Kanunuesasi’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.” dedi.

Soylu, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Tümen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin sonuç 20 yılda mehabetli projelere imza attığını söyledi.

Türkiye’deki ululuk dairelerinde başı kemiksiz ya dahi başörtülünün kendisini keyif rapor edebildiğini vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, akşam yatmış, sabah kalkmış diyor kim ‘Başörtüsüyle ilişkin kanun getireceğim.’ Kılıçdaroğlu, senin fikrinin ve zikrinin hangi olduğunu biliyoruz. Kimin aklına lamba karpuzu kabuğu temizlemek istediğini, onu üstelik biliyoruz. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız söyledi. Şayet az buçuk yüreğin varsa Meclis’teki sayını getirirsin, Türkiye’deki Esas değişikliğinin altına imza atarsın, kartını görürüz ama o herhangi bir zamanki gibi bileyici evet çark etmenin formülünü bulur. ‘Tamam bitti, oldu, olmadı, komisyona devretme edelim, şöyle yapalım, böyle edelim…’ Kılıçdaroğlu, bugün Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne büyüklüğünde kıvırırsan kıvır, sen hangi büyüklüğünde biber dolması söylersen söyle, sen ne büyüklüğünde istismar edersen vücut, 2023 seçimlerinde Halk İttifakı’yla beraber tığ Esas’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.”

Vekil Soylu, birilerine sömürme fırsatı vermeyecek daha hareketli benzeri yapıyı oluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Aristokrat, “Neden Türkiye yüzyılı diyoruz? Bunun üzere Türkiye yüzyılı diyoruz. Maşrık ve Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimiz kendilerini ifade edemezlerdi, bugün ediyorlar. Her şeyi söylüyorlar, dillerini konuşuyorlar, kendilerini rapor ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırı örgütü PKK’nın eskiden esnaftan haraç aldığını hatırlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Zaman esnaftan haraç alacak PKK namevcut, iflahını kestik. Belediyelerin paralarını dağa gönderirlerdi, zaman gönderemiyorlar. Vakıa ona bile CHP itiraz ediyor, ‘Niye PKK’ya vermiyorsunuz?’ diyor. Yıldırı örgütünden birisini işsiz hale getirdiğimiz antlaşma yani arada bir ‘Öldürdük’ demiyoruz, ‘Etkisiz kuzuluk getirdik’ diyoruz. Devletin böyle ayrımsız dili var. Ben arada sırada ‘Öldürdük’ da diyorum elbette. Deminden listeye bakıyoruz değil mi? Diyoruz ki ‘Sarı çizgilik, öldü.’ ‘Kırmızı çizgilik, öldü.’ ‘Gri çizelge, öldü.’ diyoruz.

Deminden Kılıçdaroğlu bize tıpkı listeye daha dikiz görevi verdi, buna de bakacağız. CHP’nin vakfedilmiş gazeteciler listesine bakacağız, hangisi teröristtir hangisi değildir. Bire Bir parti kendini fakat bu büyüklüğünde soysuz edebilir. Ayrımsız siyasi parti ancak bu kadar aklından yoksun benzer. Cümle 91 PKK’lı, KCK’lıyı o listenin içine koymuşlar. 17 MLKP’liyi, 9 DHKP-C’liyi o listenin içine koymuşlar. Sebep? Arkalamak üzere gözetmek amacıyla. Kim mir veriyor? Ağababaları talimat veriyor. Kim komut veriyor? Demirtaş hapishaneden konuşuyor, Apo özge taraftan, Çerağ vesair taraftan. Hepinizin iflahını kesmezsek namerdiz.”

“Gerçekleştirecek çokça işimiz var”

Aristokrat, görevlerinin sadece Diyarbakır’ı, Şırnak’ı rahat arkaç anlatmak olmadığını vurgulayarak, “Biz o büyüklüğünde dinç ve şişman olacağız kim Tanrı felek edecek göreceksiniz Suriye’yi, Şam’ı dahi biz erinçli ayla getireceğiz. Bağdat’ı birlikte tığ huzurlu kuzuluk getireceğiz. Afganistan’ı, Pakistan’ı da erinçli hale getireceğiz.” diyerek konuştu.

Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını belirten Aristokrat, “Deminden çatlıyorlar. Cumhurbaşkanımız 29 Ekim’dahi TOGG arabasının Bursa’üstelik şalterine basacak. Çatlıyorlar. Türkiye yüzyılında bize bir evcil makine yetmeyecek. Henüz fazlasını gine Topluluk İttifakı’yla yapacağız inşallah. Bunu bütün bu arada sağlayacağız. Gerçekleştirecek çokça işimiz var. Hep mücadeleyi ortaya koyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, ülkedeki tabii afetlere birlikte değinerek, “Sakat Türkiye değiliz. Allah’a hamdolsun. Tayyip Erdoğan’ın yönettiği hiçbir afette bu devletin gücünde tek etki olmadı. ‘Nerede bu çap?’ değil, ‘Allah devletten ve milletten razı olsun.’ denilen benzeri Türkiye tablosu meydana getirdik.” dedi.

Uyuşturucuyla savaş

Uyuşturucuyla mücadeleyle ilgilendiren değerlendirmelerde bulunan Aristokrat, şöyle konuştu:

“15 Temmuz öncesi Türkiye’da hapishanelerde 35 bin mızrap satıcısı vardı. Yargıyla, güven güçlerimizle, kurnaz güçlerimizle şu anda ne büyüklüğünde olduğunu biliyor musunuz? 116 bin kişiyi kalp tıktık. Buradan söylüyorum. Okulların önünde uyuşturucu satılmasına izin etmiyoruz, etmeyeceğiz. Türkiye’nin tek noktasında uyuşturucu satılmasına cevaz etmeyeceğiz. Yine söylüyorum, inanma güçlerimize yine talimat veriyorum. Maden satıcısını bulduğunuz an ayaklarını kırın.”

Soylu, sokak çıkmaz gezip tarihin bildirme balaban esrar operasyonlarını gerçekleştirdiklerini belirterek, şu anda uyuşturucunun yüzdelik 75’ini Türkiye sınırına girer girmez yakaladıklarını kaydetti.

Terörle şüphesiz savaşım ediliyorsa uyuşturucuyla dahi mücadelenin kararlılıkla yürütüldüğünü anlatan Aristokrat, “Bizim familya yapımızı, gençlerimizi, geleceğimizi otalamak istiyor. Bu, kendinden Amerika’nın ve Avrupa’nın bire bir operasyonudur. Onlar kişi gençlerini zehirliyor ve uyuşturuyorlar. Biz buna müsaade edemeyiz.” şeklinde konuştu.

“Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır”

Vekil Aristokrat, dünya mazlumlarının Türkiye’den ateş parçası benzeri ses beklediğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim ittifakımız 2023 seçim ittifakı değildir. Bizim ittifakımız, bizim medeniyetimizin ve değerlerimizin ittifakıdır. Bizim ittifakımız elden iktidar ittifakı değil, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın, ecdadımızın, Mevlana’nın, Hacı Bektaş Veli’nin, Hacı Küçümseme Veli’nin, bilcümle erenlerin, herkesin amma bilcümle manevi büyüklerimizin bize bıraktığı ittifaktır. Biz buna mecburuz. Ati nesillerimiz üzere, ülkemizin yarınları üzere, ülkemizin diri ve büyük olması amacıyla.

Huzurlarınızda Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Mustafa Destici’ye minnetle şükranlarımızı göstermek istiyorum. Bizim anlayışımız birleme anlayışıdır, temas anlayışıdır. Buradan hayat dolu benzeri şekilde yürümeliyiz. Şişman bir bırakıt bırakıyoruz ati nesillerimize. Anca parça pinçik, ‘Tayyip Erdoğan’ı yıkalım birlikte nasıl yıkalım’ anlayışında benzeri sözleşme değil. Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır.”

Ati sene yapılacak seçimlere değinen Aristokrat, şunları kaydetti:

“Seçme olduğu akşam ezanı o Kılıçdaroğlu’nun yüzünü görecek miyiz? Ama o yine buna tıpkı mazeret bulur değil mi? O yeniden ayrımsız mazeret bulur. Kavim ona öyle tıpkısı sille vuracak kim bir elan evinden hariç çıkamayacak. Onun yalanlarına, iftiralarına, büyükelçilerle aksiyon birliğine, Amerika önünde diz çökmesine anca tıpkısı sille vuracak ki hariç çıkamayacak. Diğerlerinin zaten mecali kalmayacak. Tek zaaf etmeyin, 2023’ten sonradan anca tıpkı yürüyeceğiz ki tozumuzu yutacaklar. 2023’te sandıkları patlatmaya, o büyükelçilere ders vermeye, Amerika’nın tuzaklarına, Avrupa’nın tuzaklarına ibret vermeye amade mısınız?”

Vekil Aristokrat, Topluluk İttifakı’nın Kızılelma’sının 2023’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan cumhurbaşkanı saklamak olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantının sonunda DOĞRU Fırka İl Başkanı Mustafa Önsay, Icra Vekili Aristokrat’ya fayans vazo bağış etti.

Programa, SELIM Öğür Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Ağırbaşlı Erenler ve İshak Gazel ile haddinden fazla sayıda partili katıldı.

(Bitti)

Share: