KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 DURDURMA

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün güya bakir yer imamı olan Mustafa K.?nın bile aralarında bulunduğu 13 kaka tutuklandı.

Güvenlik Genel Müdürlüğü’nce FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş anlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında düzlük aldığı belirleme edilen 65 münasebetsiz gözaltına alındı. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği sağlık kontrollerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerden 7’si müddeiumumilik ifadesinin ardından 45’i ise irsal edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol ve ancak dışına çıkış yasağı konuşarak azade bırakıldı. Kütahya’bile örgütün sözde eskimemiş devlet imamı olduğu belirtilen Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Arzu D., Zülfiye K., İlker Y., Son Teşrin Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Nasip P., Mehabetli Hikmet B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 liralık, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek, 2 adet bilezik, 1 kızıl bileklik ve çok sayıda el telefonu ile elektronik beyin ele geçirilmişti. Anket sürüyor.

Share: