Maksat Nehri kıyısında gezerken ‘göktaşı’ olduğunu değerlendirdiği taşları buldu

Garaz Nehri kıyısında gezerken ‘göktaşı’ olduğunu değerlendirdiği taşları buldu

ELAZIĞ – Elazığ’da aktif Hüseyin Özdemir, Misyon Nehri kıyısında gezerken bulduğu taşın göktaşı olduğunu tez ederek değerlendirilmesini istedi.

Elazığ’ın Palu ilçesine kapalı Karasalkım Köyü’nde diri Hüseyin Özdemir, Gaye Nehri’nde iki adet göktaşı olduğunu savunduğu taş buldu. 4 yıl evvel esasen 2015 yılında Bingöl’e düşen ve gramı 60 dolardan satılan ‘göktaşı’ parçalarına benzer taşları ayırt fail Özdemir, bu öğün bulduğu taşları hem uzmanından hem bile internet üzerinden araştırdı. Biri 4.5 kilogram diğeri ise 370 gram ağırlığında olan taşları bulduğu üzere ateşin olduğunu tamlayan, maddi durumu olmadığı amacıyla önceki etapta çözümleme desteği talip Özdemir, ilgilenen insanlarla bulduğu göktaşını görmek istediğini söyledi.

Normal taşlara bakarak ağırlığının fazla olduğunu tamlayan Hüseyin Özdemir, “Murat Nehrinde iki lime taş buldum. Profesörlere gösterdik, bu taşların göktaşı olduklarını söylediler. Ancak bizim çözümleme yapmaya gücümüz yok. Ancak bu taşların göktaşı olduğunu düşünüyorum. Bu balaban taş 4.5 kilogram diğeri ise 370 gram ağırlığındadır. Bunu değerlendirmek istiyorum. Bu benzeri göktaşıysa ki biz öyle düşünüyoruz, bize havari olana tığ dahi havari oluruz. Hangi olduğunu aktarmak üzere analiz fayrap etmek istiyorum” dedi.

Share: