Malazgirt’te esnafa Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü daveti

Malazgirt’teki sivil toplum kuruluşları (SKT) temsilcileri, Malazgirt esnafını musahabe ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı mitinge çağırma etti.

İlçe merkezindeki aksiyon yeri sahipleriyle ayrımsız araya gelerek taleplerini dinleyen Tarım Odası Başkanı Tahsin Kılıç, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şiir Yalçın, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Muhsin Özkahraman ve Malazgirt Esnaf Perhiz Başkanı Memet Tozyılmaz ferda yapılacak nazik mülakat mitingi üzere esnafı davet ettiler. Cumhurbaşkanının katılacağı miting ve kılacağı cuma namazı ile ait konuşan Ziraat Odası Başkanı Tahsin Tığ, “Cumhurbaşkanımız değme sene olduğu kadar bu yılda Malazgirt ilçemizde halka hitap edecek ve burada Cuma namazını hattıhareket edecek. O yüzden çokça benbenci ve gururluyuz. Bizde STK başkanlarımızla gelişigüzel esnafımızı ziyaret ederek yarına yapılacak mitinge davet ettik” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Muhsin Özkahraman ise, “Cumhurbaşkanımız etkinliklerimize teşrifleriyle bizleri onurlandıracak. Sizlerde biliyorsunuz, iki yıldır pandeminin gölgesinde etkinliklerimizi yaptık. Bu yıl çok şükür etkinliklerimiz Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Okçular Vakfımız, kaymakamlığımız ve belediyemiz marifetiyle organize edilecek. Esnaf kardeşlerimizi yarın yapılacak şişman tıpkı buluşmaya nida ediyoruz” dedi.

Etkinliklerle ilişkin alçak faaliyet yürüttüklerini ifade fail Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Nazım Yalman, esnaflarımızı nazik mitinge şimdiden davet ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız seçkin yıl buraya geliyor dide bizim esnafımız üzere nazik tıpkı dirimlik kaynağı oluşturuyor” dedi. – MUŞ

Share: