Malumat ve mühendislik öğrencilerine terbiye desteği

Yükseköğretim Yerleşmiş (YÖK), 31 heybet üniversitesinde öğrenim gören bilgi ve mühendislik alanındaki programlara kayıtlı 5 bin 447 öğrenciye, 26 milyon 785 bin liralık kılgısal iş yeri desteği terbiye ücreti aktarıldığını bildirdi.

YÖK’ten yapılan yazılmış açıklamada, üniversite-uran hareket birliğini yetiştirmek amacıyla verilen desteğin baharat dönemine ait ödemelerinin yapıldığı belirtildi.

Söz konusu desteklerin, öğrencilerin hisse senedi becerisinin artırılmasını, gelişim piyasasını tanımalarını, yükseköğretimde uygulamalı eğitimin ve hisse senedi yeri eğitiminin artırılması ile darülfünun-uran aksiyon birliğinin güçlendirilmesini amaçladığı vurgulandı.

Buna göre, 2021-2022 yetişek ve talim yılının ilkbahar dönemi amacıyla 31 celal üniversitesinde öğrenim gören fen ve mühendislik alanındaki lisans programlarından birine kayıtlı sanayide hisse senedi yeri eğitimini bütünleyen ve en bir iki yüzdelik 80 devam durumunu sağlayıcı 5 bin 447 öğrenciye 26 milyon 785 bin 680 liralık kullanışlı hareket yeri yetişek ücreti aktarıldı.

İŞKUR’un katkısıyla uygulamalı gelişim yeri eğitimini artırmak amacıyla sanayide aldığı her bir ay eğitimin karşılığında minimum ücretin açık tutarının yüzdelik 35’i kadar öğrencilere mal ödemesi yapıldı.

Böylece, 8 dönemlik eğitimlerinin 1 dönemini kılgılı aksiyon yeri eğitimi kapsamında Ar-Ge merkezinde evet dahi endüstri kuruluşunda mütemmim ve 80 çalışma günü hisse senedi namına revan bire bir mektepli 5 bin 412 lira almaya türe kazandı.

Desteklerden yararlanan öğrenci sayısı sunu çok olan üniversiteler sırasıyla Manisa Büyüklük Bayar Üniversitesi (1059 öğrenci), Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (535 öğrenci), Gaziantep Üniversitesi (469 mektepli), Gazi Üniversitesi (363 öğrenci) ve Isparta Kılgısal Bilimler Üniversitesi (323 öğrenci) oldu.

Share: