Mânialı çifttekerci sahilde Acun Kupasına hazırlanıyor

Mersin’in Silifke ilçesinde 36 yıl evvel geçirdiği gidiş geliş kazasında sol kolunu ve iyi gözünü kaybeden Imge Gençler, kariyerinde ilk defa milli formayı giyeceği Antalya’daki Paratriatlon Acun Kupası müsabakalarında madalya bürümek için çalışmalarını sürdürüyor. Maddi imkansızlıklar dolayısıyla yıllar ilk yarışmalar için aldığı bin liralık bisikleti ile 100 bin liralık bisikletler ile yarışacak.

Silifke ilçesinde 1986’birlikte geçirdiği kaza sonrası sol kolunu ve salim gözünü kaybeden 43 yaşındaki Rüya, yaşına karşın bu mevsim katıldığı organizasyonlardaki başarısıyla dikkati çekti.

Türkiye Triatlon Federasyonu aracılığıyla Isparta’dahi 14-15 Ağustos’ta planlı Eğirdir Oral-B Triatlon Bitiş Yarışları’nda PTS5 kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Umut, milli takıma nida edildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleştirilecek Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Acun Kupası müsabakalarında milli formayı giyme heyecanı yaşayacak Umut Gençler, organizasyonda madalya kazanmaya odaklandı. Çoluk Çocuk, maddi imkansızlıklar dolayısıyla yıllar ilk yarışmalar amacıyla aldığı bin teklik bisikleti ile 100 bin liralık bisikletler ile yarışacak.

İkamet ettiği Taşucu’nda yarışmaya hazırlanan Düş Çoluk Çocuk’i sahilde gören vatandaşlar alkış tutup maneviyat verdi.

Hilmi Mutfakçı, Rüya’un gayretlerinin herkese kat sayı olması gerektiğini, kendisi ile gelgel duyduklarını belirtti.

Bu zaman yarıştığı müsabakalarda yetişkin dereceler elde ettiğini tamlayan Düş ise, “Mersin’deki Avrupa Triatlon Kupası çerçevesindeki gözyaşı grupları yarışlarında ikinci oldum. Oral B Balıkesir Avlu Triatlonu’nda ikincilik elde ettim. Serencam namına Isparta’daki yarışlarda bile PTS5 kategorisinde Türkiye birincisi oldum. Bu vesileyle milli takıma seçildim” diyerek konuştu.

Düş Çoluk Çocuk, ilk defa milli formayla yarışlara çıkacağını ve çokça heyecanlı olduğunu belirtti.

Maddi imkansızlıklar zımnında eski yıllarda aldığı bin liralık bisikletle 100 bin lira bisikletlere alın yarışacağını belirten Gençler, “Paratriatlon Dünya Kupası yarışında ülkemi entrika ederek geçmiş 3’e girmeyi hedefliyorum. Mersin’dahi tahminî 250 bin civarında sakat olduğunu biliyoruz ama spora takatli demet yok. O yüzden da ara sıra mânialı arkadaşlara örnek olmak istiyorum” dedi. – MERSİN

Share: