Manisa bilgi: Akhisar’da Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Kapsamında Erzurumlular Gecesi Düzenlendi

Akhisar’da Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında Akhisar Belediyesi ve Erzurumlular Kültür Tesanüt ve Yardımlaşma Derneği vasıtasıyla kolektif planlı Erzurumlular Gecesi programı, Akmaz aktiflik alanında gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda geçmiş yerine umum oyunları ekibi manzara alarak alanı dolduran Erzurumlulara özel tıpkısı eylem sundu. Peşi Sıra tayf düzlük Erzurumlu THM Sanatçısı Semra Algül seslendirdiği Erzurum yöresine ilgili türkülerle davetlilere unutamayacakları ayrımsız konser verdi. Yemek, etkileşimli demo ve skeçleri ile Oktay Parlar ve Yakup Çağlayan, alandaki herkesi güldürdü. Akıbet namına fon alan Doğunun Sesi Erzurum Seksiyon ekibinden Yaşar Aytan ise seslendirdiği türkülerle ve halaylar ile geceye kırat kattı.

Akhisar Belediye Reisi Besim Dutlulu, konuşmasında şunları söyledi:

“Akhisar çokça adamakıllı bire bir düzlük, alelhusus dışarıdan gelenler için çok şaşırıyor. Türkiye’nin dört bir yanından antrparantez vakit kaybetmeden Türkiye’nin değil balkanlardan mevrut ayrımsız çok değişik güzel herif Akhisar’dahi varlık içerisinde, bahtiyar benzeri şekilde ve bağlanak ve el birliği zarfında yaşıyor. Tığ dahi bu ilişki ve beraberliğin sunma somut göstergesi işte böyle gecelerde yaşıyoruz. Bu hafta Akhisar’ın kurtuluş haftası hem bile 100.yıl, güzeşte konserimiz vardı, erte Balkan Göçmenleri gecemiz var. Henüz bilahare çokça iyice bire bir mücahede sonrası ortaya sâdır sempozyumumuz var. Bu akşam ezanı bile siz zer Erzurumlularla ve zer sanatçılarımız ile bu arada tevessül etmek bizler için haddinden fazla güzel. Akhisar’da yaşamaktan haddinden fazla mutluyum, bu şehrin şehremini tevessül etmek beribenzer hava verici tıpkı fenomen, Akhisar haddinden fazla kadim benzeri site, Akhisar tarihte değme ahit mehabetli aynı kent olmuştur.”

Erzurumlular Ekin Dayanışma ve Teavün Derneği Başkanı Abdurrahim Doğan, günün anısına Şehremini Besim Dutlulu’ya çiçek sunma ederek geceye verdiği destekten âlem teşekkürlerini iletti.

Share: