Manisa’da şita mevsiminde alınacak trafik tedbirleri görüşüldü

‘Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı’ çerçevesinde, kış mevsiminin başlaması ile gelişigüzel damarı bozuk çekicilik koşullarında karşılaşılması beklenen durumlarda alınacak önlemlerin değerlendirildiği ‘Kış Mevsiminde Alınacak Gidiş Geliş Tedbirleri Toplantısı’ Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında yapıldı.

Ilbay Yaşar Karadeniz başkanlığındaki toplantıya; İl Uyanık Komutanı Tuğgeneral Yengi Tombul, Vali Yardımcısı Hayri Kasa, İl Güven Müdürü Ömer Uslusoy, ilgilendiren hava ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantının açım konuşmasına özne Vali Karadeniz, kış aylarında alınacak olan gidiş geliş tedbirlerini gözden buyurmak, kurumlar ortada koordineli çalışmayı hatırlamak üzere toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyleyerek, ilişkin kurumların aldığı tedbirler ve sürücülerin bilinçlendirilmesiyle gidiş geliş kazalarının genişlik aza indirilebileceğini belirtti.

Toplantıda İl Inanma Müdürlüğü, İl Kurnaz Komutanlığı Müdürlüğü ve Karayolları 23. Büro Şefliği eliyle şita tedbirleri dahilinde ilişkin birimlerce şehir içi ve şehirler arası yollarda alınacak tedbirler ve icraat ile hazırlık planlarına ait katılımcılara lokma tatlısı eşliğinde vukuf verildi. Hazırlanan sunumlarda, gidiş geliş uygulamalarında saha alan vesile ve personel bilgisi, kapanması beklenen yollara mütenavip kendisine belirlenen yollar, sürücülerin bilgilendirilmesi, gerçekleştirilecek trafik denetlemeleri ile kurumların fariza ve sorumluluklarına ilgili bilgiler verildi.

Toplantı, katılımcıların düşün ve önerilerinin alınmasının arkası sıra son buldu. – MANİSA

Share: