Manisa’da yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı

Manisa’nın Soma ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı marifetiyle yaptırılacak nısıf olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı.

Törene AK Fırka Manisa Mebus Mehmet Ulu Özkan, Kaymakam Fatih Akkaya, Şehremini Ulvi Tulup ve vatandaşlar katıldı.

Özkan, yaptığı konuşmada, orak ayı ayında bitmesi planlanan havuz inşaatının nisan ayında tamamlanacağını söyledi.

Manisa’nın 17 ilçesinde gençlere yönelik birçok spor kompleksinin serencam 5 yılda tamamlandığını tamlayan Özkan, “On binlerce gencimiz bile buralardan faydalanıyorlar. Lüzum Soma’mız ve gerekse farklı ilçelerle müntesip değme nev bilgisizlik hizmetlerinde Sayın Bakanımıza ne antlaşma gitsek bizi ferasetsiz çevirmedi.” dedi.

Özkan, Soma’dahi yetişkin tıpkısı projenin daha yapılmaya başlandığını hatırlatırken, “Teferruatlı yıllar Soma’mıza bakım eden amma çıktı yıpranmış olan Manzume Müşkül Stadyumumuz vardı. Şu dakika ana açılış işlemleri başladı. Sayın Bakanımızın destekleriyle kısaca 200 milyon lira tutarında 7 bin şahsiyet stadı ilçemize kazandırıyoruz. İnşaat çalışmaları başladı. İnşallah 2023-2024 futbol sezonuna yetiştireceğiz. Önümüzdeki günlerde bilcümle bu arada oranın bile temelini atacağız.” şeklinde konuştu.

Soma İlçe Deneyimsizlik ve Spor Müdürü Umu Er Kişi bile nısıf olimpik yüzme havuzunun 1845 metrekarelik alan konusunda inşa edileceğini ve yaklaşık 23 milyona dünyalık olacağını kaydetti.

Share: