Medikal maske ile tasarlanan gelinlik Boyner’de sergileniyor

İyiliği yaymayı odağına kayran Boyner, moda tasarım öğretmeni Şerife Timurlenk yoluyla medikal maskelerle tasarlanan gelinlik marifetiyle birlik dünyayı etkisi altına düzlük global salgının öğrettiklerini hatırlatıyor ve keyif bilimi öğrencilerinin eğitimine bindi oluyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Boyner, Kırıkkale’dahi dallı güllü Moda Dizayn Öğretmeni Şerife Timurlenk tarafından istihsal hatası olan maskelerle tasarlanan gelinlikle kullanılmamış bir selamet hareketi başlattı.

Üretim hatası olan maskeleri alaşağı etmek hesabına gelinlik tasarlayarak içtimai benzeri konuya dikkati buyurmak talip Şerife Timurlenk, gelinlik tasarımında kullandığı sair malzemeleri de tasarruf değerini yitirmiş atıklardan seçti. Şerife Timurlenk’in 500 medikal maske kullanarak tasarladığı gelinlik, 17-21 Ağustos tarihleri beyninde Boyner Metropol AVM’de sergilenecek.

Timurlenk tarafından tasarlanan gelinliği sergileyerek salgının insanlara öğrettiklerini hatırlatan Boyner, aynı zamanda Lokman Doktor Sağlık Vakfı eliyle keyif bilimi öğrencilerinin eğitimine bindi oluyor ve müşterilerini iyiliği çoğaltmaya davet ediyor. İpliklerden bağırsak astarına kadar atılan ve gelecek dönüştürülmüş malzemelerle hazırlanan gelinlik, 21 Ağustos Münasebet gününe kadar Boyner Ana Şehir AVM’bile ziyaretçilerini bekliyor.

Share: