Memleket Partisi Lideri İnce’den seçim gecesi iddialarına karşılık

Ülke Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce, TELE1 Umumi Ürün Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın ‘seçme gecesi’ iddialarına ilişik, “Şu anda CHP Kadro Başkanvekili Açık Deniz Altay, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, Büyükçekmece Şehremini Hasan Akgün yanımdaydı. O geceleyin yanımda olup rahmetli olanlar var, eksantrik rüfeka var, 50-60 emanet bütün birlikteyiz. Ego anlattım, inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla beraber beni kanalına çıkar Merdan” dedi.

Yurt Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin umumi merkezinde matbuat toplantısı düzenledi. İnce’nin gündeminde TELE1 Genel Yapıt Yönetmeni Merdan Volkan ile ortada geçen ‘seçme gecesi’ tartışmasında ortaya atılmış iddialar ve Marmara depremi yer aldı. 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde çokça büyük acılar yaşandığını anımsatan İnce, “O şişman felaketi şahsen yaşamış, akrabalarını, arkadaşlarını, öğrencilerini kaybetmiş birisi namına kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum, tekrar başsağlığı diliyorum. O günden bu yana çokça nutuklar atıldı, genelgeler yayınlandı, haddinden fazla yönetmelikler çıkarıldı, çok konuşuldu ama binalarımız hangi yazık kim yenilenmedi. Üzülerek söylüyorum kim aynı iri felaketle hala cebin karşıyayız. Tanrı milletimizi daha nazik felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.

“Bu arkadaşlarla beni kanalına çıkar Merdan”

24 Haziran 2018 seçimlerinde intihap gecesi bekâr olmadığını belirten İnce, “Şu anda CHP Ekip Başkanvekili Açık Deniz Altay, Bilecik Mebus Yaşar Tüzün, Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, Büyükçekmece Şehremini Hasan Akgün yanımdaydı. O akşam yanımda olup rahmetli olanlar var, apayrı ihvan var, 50-60 sevimli hep birlikteyiz. Ego anlattım, inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla bu arada beni kanalına menfaat Merdan. Merdane kabil kan dolaşımı. İki zaman kıray ol, çağır bu arkadaşları. Bak bunlar CHP’birlikte siyaset yapıyor. Beraber sen dahi gel, seçim gecesi neredeymişim beraber açıklayalım. Ben varım, sen bunu yapabilir misin? Sen bunu yapamazsın, korkarsın, patronun parayı kerki. Bu arkadaşları üstelik çağır. Özge iletişim araçları kuruluşlarına sesleniyorum; Merdan bunu yapamaz, siz Merdan’ı da çağırın, CHP milletvekillerini bile çağırın, beni birlikte çağırın intihap gecesini konuşalım” diye niteleyerek konuştu.

“Belediyelerden aldığın paraları birlikte sormayacağım meze veriyorum”

Aşure Ayı İnce, kendisinin korkusu olmadığını belirterek, “Gazeteciliğin temeli karşılık hakkına ürkmek göstermektir. Kanalını açıyorsun, o kanalı elbet kurduğunu bile biliyorum. Sen aylıklı tıpkısı adamsın. Vallahi sormayacağım bunları kortej. Belediyelerden aldığın paraları de sormayacağım hezel veriyorum. Çağır Açık Deniz Altay’ı, Yaşar Tüzün’ü, Tanju Özcan’ı, Hasan Akgün’ü intihap gecesini konuşalım. Alay veriyorum belediyelerden aldığın paraları bile sormayacağım. Bana soru soruyor ama ben derdimi anlatamıyorum. Saydırıyor bana amma bana düz vermiyor. Hakeza gazetecilik tamam mu” açıklamalarında bulundu.

“Ayrımsız kanala ayda 600 bin Türk lirası veriyorlar”

Benzeri gazetecinin “Kâh gazetecilerin muhalefetteki partilerden maaş aldığını söylediniz. İsimleri ve belediyeleri açıklayacak mısınız?” sorusu üstüne ise İnce, “Maaş aldıklarını hepimiz biliyoruz. Etkin yayınlarını veriyoruz, bunun karşılığında ücret alıyoruz diyorlar. Tarifesi var. yegâne belediyeyi açıkladım, çabukça serian hepsi yatırıyor. Umumi merkezleri de yatırıyor. Hatta tıpkı kanala ayda 600 bin Türk lirası veriyorlar” dedi. – ANKARAShare: