Merkezefendi’de öğrenim desteği başvuruları başladı

Denizli Merkezefendi Belediyesi, seçkin yıl uyumlu namına ortaokul ve lise dengi celal okullarında yetişek düzlük öğrencilere terbiye desteklerini sürdürüyor.

Merkezefendi Belediyesi ilçe sınırları içerisinde tevakkuf fail 5 ila 12. sınıflar beyninde tahsil gören 4 bin öğrenciye maaş 200 TL öğrenim yardımı verecek. Öğrencilere 8 kamer boyunca verilecek olan terbiye yardımı başvuruları 22 Ağustos Pazartesi haset başladı. 6 Ilkgüz Salı gününe kadar sürecek olan başvurular sadece belediyenin internet adresi üzerinden yapılacak.

Eğitim Bilimi anlamında öğrencilere desteklerini seçkin ahit sürdüreceklerini belirten Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “İlçemizde işlek çocuklarımızın faydalanacağı öğrenim desteği başvuruları zaman başladı. Gençlerimizin öğrenim yaşamlarını kolaylaştırmak ve hem kendi hem birlikte ocak bütçelerine ulama seçmek için vereceğimiz tahsil desteğinden binlerce öğrencimiz yararlanacak. Eğitim anlamında Merkezefendi Belediyesi yerine ilçemizde yetişek gören öğrencilerin yanlarında oluyoruz ve olmaya üstelik devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başvuru koşulları

Yetişek desteğinden yaralanma koşulları şu şekilde açıklandı:

“Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan, Ailesi Merkezefendi ilçe sınırlarında durma fail, 5 ila 12. sınıflar beyninde öğrenim gören öğrenciler üzere müracaat yapılabilir. İlkokul, Belirtik Lise ve darülfünun öğrencilerinin başvuruları kabul edilmeyecektir. Herhangi Bir aileden serbest bire bir öğrenci için referans yapılabilir.” – DENİZLİ

Share: