Mersin’de ağaca zarar verilmesine ilgilendiren ülkü başladı

Mersin Ağacı’in forma Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki sahilde mevcut kauçuk ağacını matkapla delip yabancı konu enjekte fail şüphelilerin yargılanmasına başlandı. Şüphelilerin, “nitelikli amme malına engel ödeme” suçundan 4’er yıla kadar mapus cezası istemiyle yargılandığı öğrenildi.

Sazak 13. Temel Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklardan CHP Toroslar İlçe Deneyimsizlik Kolları Başkanı Oğuzhan Ç. ve belediye çalışanı Yusuf S. ile avukatları katıldı.

Yusuf S., savunmasında ofis başkanı Sağlıklı Başkomutan G.’nin talimatı konusunda ağaçta muamelat yaptığını öne sürerek, ilacı daire başkanının odasından aldığını, ağacın yanına gidene kadar ne yapacaklarını bilmediğini söyledi.

Daire başkanıyla fenomen haricinde bile on paralık görüşmediklerini aktaran Yusuf S. “Ağaçla, çevreyle, doğayla aynı problemim bulunmayan. Amirim istediği için bu işi yaptım. Bambaşka biri isteseydi yapmazdım, vabeste kaldım. Irade hem gövdeye hem ağacın tamamına ilacın uygulanmasıydı. Buna karşın yalnız bir defa gövdeye, mecburiyetten yaptım. Ağacın yapraklarına fırlamış yapılması emrine uymadım” dedi.

“Sarhoştum hatırlamıyorum”

Belediye çalışanı üstelik olan maznun Oğuzhan Ç. ise Yusuf S. ile benimsenmek amacıyla ağacın olduğu sahile gittiklerini savunan, “Yusuf ile ilkin sözleşmiştik, beni aldı ve sahile gittik. Sonrasında ‘ağaca düzeltme çalışması’ yapacağını söyledi. İlaç ve bakımdan anlamadığım ve alkollü olduğum için bire bir husus söylemedim. Ağaca hangi muamelat yaptığını hatırlamıyorum, alkollüydüm” ifadelerini kullandı.

Avukatların savunmasının ardından ülkü 22 Aralık’a erteledi.

Olay

Adnan Menderes Bulvarında kâin yaklaşık 50 yıllık ağacın gövdesine matkapla açılan 9 deliğe ecnebi özellik enjekte edildiği belirlendi. Olayla ilişik gözaltına alınan Sazak Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Kat Başkanı Sağlıklı Başkumandan G., CHP Toroslar İlçe Bilgisizlik Kolları Başkanı Oğuzhan Ç. ve miftah sürücüsü Yusuf S., adli kontrol neredeyse azade mevdu, başsavcılığın Iyi Serdar G. ve Oğuzhan Ç.’nin salıverilmesine yaptığı itiraz, murafaa yoluyla reddedilmişti. – MERSİN

Share: