Meteorolojiden bazı bölgeler üzere kuvvetli yağmur ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam ile yarın Marmara ve Yıldız Ege’de sıkıntı, İç Ege’nin güneyinde akva yağmur beklendiğini bildirdi.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, zaman Marmara’nın güneyi ve Yıldız Ege’de, akşam saatlerinden itibaren Marmara genelinde şimal ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar ile yer düzlük fırtına ve gücük sürekli sağlam sıkıntı beklendiği bildirildi.

Rüzgarın etkisini ferda öğleden bilahare kaybedeceğinin hesap edildiğinin belirtildiği açıklamada sıkıntı cihetiyle meydana gelmesi beklenen dikme ile amut devrilmesi, bina uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunması gerektiği anlatım edildi.

Bu akşam ezanı saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar’ın güney kesimlerinde sağanak ve gök patırtılı sağanak beklendiği aktarılan açıklamada, ferda öğleden bilahare ise Antalya’nın batısı ile Muğla’nın güneyinde sağanak ve gök ses bora yağışların yerel akva olacağının hesap edildiği bildirildi.

Isparta çevreleri ile Konya’nın şimal ve batısı, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın doğusunda yarın sabahleyin saatlerinden sonra muhtemel bora ve gök curcunalı boğanak yağışların yerli sağlam olması beklendiği ifade edilen açıklamada, şırakkadak başat, su baskını, yıldırım, yerli meşgul yağışı ve yağış çabucak akva rüzgar ve sıkıntı kabil olumsuzluklara cebin dikkatli olunması gerektiğine meni edildi.

Share: