Meteoroloji’den nazik uyarma! İstanbul’da ferda kuvvetli yağış bekleniyor

Hava Bilgisi, AKOM ve AFAD’ın uyarılarının peşi sıra muhtemel boğanak yağış esbak akşam İstanbul’da çalışkan oldu. Gök patırtılı yağmur, sabaha büyüklüğünde aralıklarla devam etti. Sabahleyin saatlerinde ise Arnavutköy, Alibeyköy, Sarıyer ve Esenyurt gibi bir nice noktada boğanak hayatı kontra etkiledi. Çıkmaz ve caddeler göle dönerken araçlar yollarda kaldı. Gâh aile ve gelişim yerlerini ise akarsu bastı.

METEOROLOJİ’DEN YENİ UYARI

MGM İstanbul Havza Adisyon ve Er Uyarma Merkezi’nce yapılan açıklamada, erte sabah saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi’nde görülecek gök patırtılı sağanak yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Edirne’nin cenup ilçelerinde ( Hantal, İpsala, Keşan, Uzunköprü, Meriç) saha düzlük haddinden fazla akva (51-75 kg/m2) olacağının aritmetik edildiği bildirildi.

VATANDAŞLARA TEDBİR UYARISI

Açıklamada dangadak dominant, taşkın, saika, domestik mahmul yağışı, hortum vuku riski ve yağış çabucak sağlam rüzgar kabilinden olumsuzluklara alın tetik ve müdebbir olunması gerektiği belirtildi.Share: