Meteoroloji’den Şark Karadeniz’deki 4 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de yarın amacıyla akva yağmur beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada dört mülk üzere “Baskın, taşma, saika, göçü, evcil kırcı yağışı, bodur süreli sıkıntı ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir” uyarısı yapıldı.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, Şarki Karadeniz kıyılarındaki illerde yarın üzere akva yağmur uyarısında bulundu. Hava Bilgisi’den yapılan açıklama şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre, erte (Alışveriş) sabahleyin önceki saatlerden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek bora ve asuman curcunalı bora yağışların, Giresun’un şarki, Trabzon’un garp ve gün doğusu ilçelerinde kuvvetli (25-60 kg/metrekare), Rize çevrelerinde çok sağlam ve keskin (60-110 kg/metrekare),  Artvin’in ibik kesimlerinde saha meydan aşırı (110 kg/metrekare üzeri) olması beklendiğinden dominant, su baskını, saika, toprak kayması, domestik kırcı yağışı, kısa kesiksiz fırtına ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: