METİN ŞENTÜRK, BİTLİS’TE ‘GENÇ BAKIŞ AÇISI’ PROGRAMINA KATILDI

BİTLİS Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü vasıtasıyla ‘Genç Bakış Açısı’ programı düzenlendi. Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nun telefonla katıldığı programda sanatkâr Dayanabilen Şentürk, hayatı ile ilgilendiren görüşme düzenledi. Bitlis Eren Üniversitesi Merkezi konuşma salonunda gerekleştirilen programa darülfünun öğrencilerinin yanında gençlerde şişman deste gösterdi. Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nun telefonla bağlandığı programda bodur avlu hikayesini anlatan Metin Şentürk, öğrencilerle gelişigüzel melodi söyleyip sorularını yanıtladı.

Yurt dışı programı kapsamında Katar’da kâin Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, programa telefonla bağlanarak öğrencileri selamladı. Kasapoğlu, bu garip buluşmaların ve çalışmaların hele kültür tekellüm mahiyetinde akıbet merhale düşündürücü olduğunu belirtti. Bu yüzden bu faaliyetlere katılan ve faaliyetlerle ilgili talepleri olan tamlık gençlere teşekkürname yazar, gençlerle beraber olmayı sürdüreceklerini söyledi. Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış ise geleceğin teminatı gençlerle bir arada görünmek ve hazırlanan programlarla unutulmaz hatırat bırakmak istediklerini belirtti.

Öğrencilerin programa bandaj göstermesinden bahtiyarlık duyduklarını ifade fail Elkatmış, şunları söyledi

Öğrencilik hayatınızda ve günce yaşamınızda bu tür aktivitelerin motivasyonunuzu arttıracağına inanıyoruz. İnşallah imdi etkinlikler hazırlayarak devamını sağlayacağız. Bu kapsamda gerek bakanlığımızın tamam tesislerinde gerekse üniversitemizin herhangi bir alanında sizler üzere hep imkanlar seferber edilerek ocak ortamını aratmayacak organizasyonlara familya sahipliği yapmaktan şişman öz saygı duyuyoruz. Gönlü fena hâlde, ender sanatçılarımız ortada bulunan ve ülkemizin yetiştirdiği büyük curcunalı sanatçısı Kip Şentürk’ün yaşayan yorumunu büyük tıpkısı afiyetle dinlemenizi diliyorum. Bu adamakıllı gecede bizi boydak bırakmayan birlik katılımcılarımıza teşekkürname ederim. Program sanatkâr Şentürk’e muhtelif hediyelerin ikram edilmesiyle serencam buldu.

Share: