Meze Bektaş: “Bizim üzere koca olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık”

Yılport Samsunspor Ustalık Direktörü Alay Bektaş, Altay deplasmanında aldıkları 2-0’lık galibiyetle lige koskocaman ayrımsız çıban yaptıklarını söyledi. Bektaş, “Bizim için büyük olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık” dedi.

Spor Kaba But 1. Lig’in açılış maçında Samsunspor, deplasmanda Altay’ı 2-0 yenik etti. Maçın peşi sıra planlı basın toplantısında Samsunspor Teknik Direktörü Meze Bektaş, maçı değerlendirdi.

Hezel Bektaş, “Baskı bir karşılaşma olacağını biliyorduk. Haddinden Fazla aşkın kaybedecek tıpkı şeyi olmayan ama alacağı her puanın önemini bilen bire bir rakibimiz vardı. Bizim üstelik yekpare tersi, haddinden fazla aşkın husus kaybedebilirdik. Mehabetli bire bir esas fayrap etmek istiyorduk. Maça haddinden fazla bereketli hazırlanmıştık. Çalıştıklarımızı gür uyguladık. Çıkarken yaptığımız niteliksiz hatalarla rakibe çokça sayıda punt verdik. Bunlara haddinden fazla ongun çalışacağız. Savunmamız ferah durdu. Golü bulduktan sonraları oyunun kontrolünü elimize alıp bar oyunu ve birleştirme ataklarla oyunu tutmamız gerekirken, biraz bocaladık. Cidden bu kadar hareketli aynı savunma yapan rakibe karşı 4-5 şerha net punt kaçırdık. Atmamız gerekiyordu ama atamadık. Haddinden Fazla şükür ikinci golü bulduktan bilahare maçı koparmış olduk. Altay’ı kutlama ediyorum, çok dolgunca savaşım ettiler. Bizim için yüce olan buradan 3 puanla dönmekti, bunu başardık. Galibiyeti camiamıza, taraftarlarımıza ve covid olan başkanımıza ihsan ediyorum. Başkanımız bana ‘En sunturlu çare 3 puan’ demişti, armağan olsun” dedi. – İZMİR

Share: