Meze Bektaş: “Bu takımın şu zaman önder olması gerekiyordu”

Samsunspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, “Bu takım sel oynuyor. Samsunspor bu ligde benzeri güçtür. Hep rakiplerde bunu kabul ediyor. Bu takımın şu an önder olması gerekiyordu. Önümüzdeki maçı kazanıp taraftarlarımıza, camiamıza armağan etmek istiyoruz” dedi.

Spor Kıç 1. Küme takımlarından Samsunspor, hafta sonu evinde karşılaşacağı Manisa FK maçı hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri’nde yaptığı mesai ile sürdürdü. Maharet Yönetmen Hezel Bektaş, taktik antrenmanı öncesi basın mensuplarına de açıklamalarda bulundu.

“Önümüzdeki maçı kazanıp taraftarlarımıza, camiamıza mutlu etmek istiyoruz”

Manisa FK maçının hazırlıklarının sürdüğünü rapor eden Bektaş, “Maçlarda baskı uyguladığımız doğrudur. Ben konuştuğum antlaşma datalarla, verilerle bahsetmek durumundayım. Bu 3 maçta sonuç 2 senede yakalanan pozisyona bakarak haddinden fazla henüz fazla baylanlık var. Fakat atamıyoruz. Oyuna baktığımız zaman yeğin oynuyoruz. Gol yollarında ağırbaşlılık atamadığımız içindir. Sonuç maçta rakip 10 kişiyken yediğimiz goldür. Ondan sonradan kaçırdığımız goller vardı. 90 fazlalık 7’de golü atsak şu zaman liderdik. 2 puan kaybettik. Bu mızıka kaybetmiyor, bu takım başat oynuyor. Samsunspor bu ligde benzeri güçtür. Bilcümle rakiplerde bunu akseptans ediyor. Bugünde Manisa FK maçının hazırlıkları sürüyor. Taktik idmanla zaman sürdürüyoruz. Bir Tane talihsizlik bu takımın şu zaman reis olması gerekiyordu. Önümüzdeki maçı kazanıp taraftarlarımıza, camiamıza hediye etmek istiyoruz. Şu anda Alp’in olmaması tamamen yönetimle alakadar aynı karardır. Ben rastgele oyuncuyu severim. Ali Ülgen salim katı olduğu üzere belki elan aşkın müddet almak istediği üzere apayrı takıma kiralık gitmesi söz konusu oldu. Hasan Tığ ise ayrılmak istediği üzere yönetimle konuşarak, yolları ayırdı. artık de gideceği takımda başarılar diliyorum” diyerek konuştu.

“Itidalli sahaya alıntı düşüncemiz yok”

Itidalli sahaya alıntı üstüne ise, “Nakil namına on paralık öyle bire bir düşüncemiz yok. Filhakika oyuncumuz Dünya var. Cihan 2 yönlü oynuyor. Yalman var, Polat var, Muhammet var. Bunlar gelecekte Samsunspor’un formasını giyecek oyuncularımızdır. Onlara de süre verebileceğimiz maçlar olacaktır” şeklinde konuştu.

“Samsunspor camiasında bedbaht olan bir olmamalıdır”

Manisa maçını kazanarak ayrımsız dizi ihata etmek istedikleri rapor eden Bektaş, “Bugüne baktığımızda başkanımızdan tutun bilcümle çalışanların, tesistekilerin bu oluşumda katkıları var. Bu takımın böyle olmasında herkesi katkısı var. Temas maçı bağışlamak için oynuyorum. Altay maçını kazandık. Eyüp maçında oynadığım oyunla yengi bekliyordum. Erzurum maçında üstelik galibiyet bekliyordum. Oynadığımız maçlarda parametrelere göre bana hiçbir topluluk yarar sağlayamadı. Ego eleştiriye açığım. Gol atamıyorum. Bu çocuklara maneviyat vermemiz lazım. Bu dallar bunu hakkediyor. Yüzdelik 100 şampiyonuz diyorlar. Talihsiz olanın burada işi bulunmayan. Samsunspor camiasında bedbaht olan bire bir olmamalıdır. Bu taraftarın on paralık kimsenin üzmesine hakkı namevcut. Alelhusus bu hafta kazanarak, Manisa maçında tıpkı sekans yaparak taraftarımıza ithaf etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. – SAMSUNShare: