MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Durmaz’dan CHP’nin başörtüsü yasa teklifi açıklamasına tepki Açıklaması

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, CHP’nin başörtüsü kanun teklifine ilişkin, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gündemi tagayyür etmek amacıyla başörtüsüne sarıldığını söyledi.

???????Durmaz, 12. Geleneksel Nar, Lokal Kurutmalık, Kültür ve Danışma Festivali’ndeki konuşmasında, MHP olarak emanete nakız getirmemek, aynı hassasiyetle geleceğe içki içmek üzere seçkin alanda çalıştıklarını ve mücadele verdiklerini belirtti.

Parti olarak siyasetlerini tarihi gerçekler üstüne inşa ettiklerini ve attıkları adımları Türk tarihinin omuzlarına yükledikleri sorumlulukla attıklarını rapor eden Durmaz, “Kanla, fedakarlıkla ve nazik gayretlerle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılına sağlıklı aynı şekilde kavuşması, 2053 ve 2071 hedeflerine salimen ulaşması amacıyla çabalıyoruz. Eller kabil, şehirlerimize yabancı ülkelerin gözlüğüyle bakmıyor, ecdadımıza hakaret etmiyoruz.” dedi.

Durmaz, tarihle kurum duyduklarını, ekin ve medeniyetle övünme ettiklerini ifade etti.

Siyasi kazanç hesabı yaparak, hamil ve ön için Türkiye’nin doğusunda ayrıksı batısında bambaşka konuşmadıklarına meni fail Durmaz, şunları kaydetti:

” Yozgat’ta ‘Kandil’i yerle bir edeceğim’ deyip TBMM’bile Kandil’i yerle benzeri edecek askeri tezkereye HDP’yle gelişigüzel ‘hayır’ demiyoruz. Lafı evelemiyoruz, gevelemiyoruz, teröriste ‘terörist’ diyoruz. Teröristlerin kravatlı uzantılarıyla hiçbir şekilde aksiyon tutmuyor, seçme birlikteliği yapmıyoruz. Yıldırıcı Demirtaş’a hürriyet istemiyor, onunla kahvaltı planı yapmıyoruz. Teröristlere ‘gazeteci’ diye niteleyerek cemaat çıkmıyoruz, teröristlerle matbuat toplantısı düzenlemiyoruz. CHP’nin HDP’yle olan büyü, teröristlerle ortaya sâdır ilişkisi milletimizin tepkisiyle karşılaşınca, Kemal Kılıçdaroğlu gündemi dönmek üzere başörtüsüne sarılmıştır.”

Durmaz, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü üzerine bir zamanlar söylediklerinin sıcaklığını koruduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:

“CHP’nin başörtülü kadınlarımıza kızlarımıza yaptığı eziyetler hafızalarımızda canlıyken, CHP’nin teklifi bittabi bezemeli ve ruzname değiştirmeye yöneliktir. Çünkü ülkemizde daha çok başörtüsü sorunu yoktur, milletimizin üstelik böyle benzeri gündemi yoktur. Ancak CHP’nin ikiyüzlü siyaseti vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘CHP ve Kılıçdaroğlu başörtüsü konusunda samimiyse Temel değişikliği ile sorunu çözelim’ teklifine CHP’nin Bağımsız ve Özel çocuğu hepsi taca atarak yanıt vermiş, Anayasal düzenlemeye cebin olduklarını söylemiş, arkasında de Sayın Kılıçdaroğlu, benzeri şekilde Anayasal düzenlemeye destek vermeyeceklerini açıklamıştı. CHP’nin manevi değerlerimizle ilişkisi işte bu samimiyettedir. Tek kimse bize hikaye anlatmasın CHP emretmek HDP demektir, CHP gitmek İP demektir, HDP emreylemek PKK demektir.”

Durmaz, MHP’nin önceki mutluluk ve budun anlayışıyla siyasa yaptıklarını ve seçimleri değil nesilleri düşündüklerini sözlerine ekledi.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Tığ bile festivalle kaza ekonomisi ve tanınırlığına yardım sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Festival kapsamında “sunma evire çevire nar” ve “sunu fena hâlde kurutmalık” yarışması kategorisinde üreticilere hediye verildi.

Festival Türk folk müziği sanatçısı Elif Buse Doğan ile Şarkıcı Ahmet Şafak hayal almasıyla sona erdi.

Share: