MHP Genel Başkanı Bahçeli’den Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü mesajı Açıklaması

MHP Genel Başkanı Büyüklük Bahçeli, “Bibi kıyıda köşede kaknem senaryolarla meşgul olan Bizans’ın varisleri ne yaparsa yapsın, yurt tektir, adı Türk’tür, 951 yıldır namusumuza ve mukaddesat onurumuza emanettir, dahası asla ayrılma edilmeyecektir. Hiçbir makus baziçe, tek kerih tuzak Malazgirt’in şanına kara düşüremeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Malazgirt Zaferi’nin 951’inci sene dönümü nedeniyle yaptığı yazılmış açıklamada, Türk tarihinin, birbiriyle eklemlenmiş mutlu zaferlerin ihtişamıyla süslendiğini, zorlu ve utkulu ayrımsız ulus ruhunun itibarıyla güçlendiğini ve yükseldiğini belirtti.

“Eksantrik ayrımsız ifadeyle, geri kayıtlarımıza sabık her utku bağımsızlık haysiyetimizin zırhı, encam hedeflerimizin ziyneti olmuştur.” değerlendirmesinde kâin Bahçeli, ağustos ayının Türk milletinin zafer dualarının kabul olduğu, meydanlarda kabaran inanç ve iradesinin merhametsizlik ve zilleti yendiği benzeri ay olduğunu hatırlattı.

Malazgirt’ten Otlukbeli’hangi, Mercidabık’tan Mohaç’a, Iri Taarruz’dan Dumlupınar’a kadar Türk milletinin kebir atılımların, aziz zaferlerin övüncüyle yoğrulduğunu vurgulayan Bahçeli, bunlardan temas birisinin tarihe nitelik vurduğunu, hepsinin de birbirini tamamladığını aktardı.

“Dağılmış kaçınılmaz kuzuluk gelmiştir”

Hassaten 951 yıl evvel fazilet ve fedakarlığın refakatiyle kazanılan Malazgirt Zaferi’nin, Anadolu’yu vatan eden, zalimlerin hesabını bozan basübadelmevt ve doğruluş şahikası olduğuna belen fail Bahçeli, şunları kaydetti:

“Malazgirt Ovası’nda sadece iki ayrı ordu, sadece iki ayrı mehabet karşılıklı kendisine mevzilenmemiş, bunlardan çok henüz önemlisi hak ile uydurma, inan ile yezitlik yüz yüze gelmiştir. Nitekim Malazgirt Meydan Savaşı çözümlemeli tıpkısı akılla ve uzun bir bakışla incelendiğinde, siyasal, askeri, kültürel, sosyal ve dini boyutları açısından ağız ağıza birbiriyle menfi düşmüş iki medeniyetin elbet benzeri mücadele halinde olduğu, elbette aynı cepheleşme ortamında saha aldığı belirgin şekilde görülebilecektir. Malazgirt Zaferi harbi davalarına kani arı sili yüreklerin, şehadeti peşinen teslimiyetçi muhteşem gönüllerin, mazluma arkadaş, zalime antagonist kesilmiş kahraman neferlerin unutulmayacak, unutturulmayacak destanıdır.”

Melik Alparslan’ın “Ben kendimi Allah’a adadım, benim amacıyla şehitlik üstelik utkulu görünmek bile bahtiyarlıktır.” sözünün esasen erinçsiz kilitleri söküp atan, köhne engelleri yıkıp aşan inanmışlığın taayyün ve realizasyon kuvveti olduğunu ifade fail Bahçeli, şu açıklamalarda bulundu:

“Bizans’ın çeri sayısı ve cebe teknolojisi konusundaki üstünlüğü mutlu ecdadımızın aklı, ahlakı, azmi ve anıtlaşmış cesareti karşısında tabiatıyla tutunamamış, nihayetinde dağılmış mübrem ağıl gelmiştir. 26 Ağustos 1071’birlikte Anadolu coğrafyası asıl ve ebedi sahiplerine kucağını açmış, engelleme ve ilkellik sonuç bulmuştur.

Hala kıyıda bucakta ibret senaryolarla çalışır olan Bizans’ın varisleri hangi yaparsa yapsın, vatan tektir, adı Türk’tür, 951 yıldır namusumuza ve mukaddesat onurumuza emanettir, fazlası asla ayrılma edilmeyecektir. Hiçbir makus oyun, tek iğrenç tuzak Malazgirt’in şanına toprak düşüremeyecektir.”

“Kırıcı ve sakat tasavvur sahipleri ayaklarını denk almalıdır”

Zaferlerin geride noksan, tarihin bire bir takkadak camit ve durmuş olmadığını vurgulayan Bahçeli, “Sultan Alparslan’ın ve kahraman ecdadımızın Rum topraklarına diktiği var işleyiş ve istiklal fideleri çınarlaşmış, milletimizin ve mazlum toplumların tamamını gölgesine almıştır. Bizans’ın ve çepel emellerinin dirilmesi için aktif halde olanlara hatırlatırım kim, Malazgirt Zaferi’nden sonraları düşmanı önüne kattığı gibi yurt topraklarından sürüp çıkaran tecavüz şuuru hala milletimizin vicdanında üzüntü kabilinden durmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, bu nedenle izdırap ve kötürüm sıkıntı sahiplerinin ayaklarını balya alması gerektiğinin altını çizerek, “951 yıl önceki üstünde yaşadığımız topraklara kardeşliğin ve kader ortaklığının tohumları serpilmiş, asırlar süresince üstelik kökleşmiştir. Çokça şükür kökümüz kuvvetli, önümüz aydınlıktır.” ifadelerini kullandı.

“Bilinmelidir kim, vatanın bedeli tanıklık ve gazilikle ödenmiştir”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

“Malazgirt Zaferi’nden Iri Taarruz’a büyüklüğünde geçen asırlar içre adımız, anımız ve acımız aynı reşit, alay malay gülüp alay malay ağlamanın asalet ve hissiyatı balaban Türk milletiyle cisim bulmuştur. Bilinmelidir ki, vatanın bedeli tanıklık ve gazilikle ödenmiştir.

Bu önsezi ve düşüncelerle Türk tarihinin beher döneminde, milli bekanın muhafazası için emsalsiz sorumluluklar üstlenmiş, yeryüzü kırıcı imtihanları çıdam ve vatanperverlikle geçmiş alplık nişanesi muazzez ecdadımızı saygı ve rahmetle yad ediyorum.

Malazgirt Zaferi’nin 951’inci sene dönümünde Nazik Hakanımız Hükümdar Alparslan’a, alp neferlerimize, Büyük Taarruz’un 100’üncü sene dönümünde de Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e, dava arkadaşlarına ve muhterem şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler yakarma ediyorum. Galibiyet günümüz artağan olsun. Vatanımız sonsuza büyüklüğünde var olsun.”

Share: