MHP Umumi Komutan Yardımcısı: 2023’te eğer ayrımlı aynı öz olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar ağız ağıza gidecektir

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Karakaya, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatım ve Işıma Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki bir kıraathanede partilileriyle ayrımsız araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi taramak ve vatandaşlara aksetmek amacıyla başlatılan toprak ve yer toplantılarını tamamladıklarını, kaza ziyaretlerinin dahi bir hafta süresince tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE DESTEK VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK terör örgütüne alın verdiği mücadelenin kayran aldığını belirten Karakaya, “Bugün TBMM’da PKK’nın kolu, uzantısı olan bire bir siyasal partinin temsilcileri çıkıp iktisat konuşabiliyor. ‘Budun etkisiz, budun açgözlü, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor ama tıpkısı Allah’ın kulu bile demiyor ki ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre destek veriyorsunuz. Bu kavim dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, benzeri dahi sizinle, PKK ile çabalamak amacıyla trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin izinli ağızları, 40 yılda PKK terör örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Yıldırı örgütlerine alın Suriye’üstelik dahi operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe düzenlemek zorunda kalmasa bugün tek dış borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, terör örgütü FETÖ’nün bile Türkiye’nin ekonomisine haddinden fazla engel verdiğinin altını çizdi.

“BU PAZAR SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA MEYDAN ALIR”

Topluluk İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Kavim İttifakı’nın ise adayının galiba olmadığını nâkil Karakaya, “Bu alim satim seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Cumhur İttifakı mı, Kavim İttifakı mı denildiğinde kimin beraberinde yer alır? Millet İttifakı diyenler Allah rızası amacıyla el kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, yıldızlı ve kesin. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden bakış açısı yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin beraberinde düz alır? Bizim kazançlı namına sıkıntımız hangi? Yıldırı belalarından sıyrılmak. Ekonomi amacıyla dahi sağlık üzere da bu zaruri.” diye niteleyerek konuştu.

ABDÜLHAMİD KONAK ISTIKŞAF GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, bakir acun düzeni kurulma sürecinin devam ettiğini, Türkiye’nin Suriye’bile operasyonlar yaparak, Abdülhamid Konak Istikşaf Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Dünya düzeninin zarfında ego bile varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin aks değiştirdiğine dikkati calip Karakaya, şöyle devam etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü zahir ama ayrımsız aks değiştiriyor. Dünya aks değiştiriyor. Şuradan bambaşka yola geçerken bir araba gerek istemez sallanır, az buçuk yavaşlarsın, titiz geçersin. Sonra da otobana çıkacaksın. Bunun üzere birlikte zamana gerekseme var. Nedeniyle şuan ki proses Türkiye’yi üretime atıf fail bir yapı. Herhangi Bir öz güllük gülistanlık demiyoruz, olması da gibi değil amma iyiye gidiyor. Dünya düzeni ortamında Türkiye bayram sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 KEZ HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından haddinden fazla eke olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, küçük ülkenin geleceği. 2023’te şayet ayrımlı aynı madde olursa, bugüne kadar elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu kadar net söylüyorum. O çevrim, 15 Temmuz’da Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Genel Başbuğ’ımız ‘Evet biz bu arabayı buradan çıkarırız ama bu makine bu motorla misil almaz, evvel bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu gerekçe ile değişkin tıpkısı sistemdir. Zımnında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’bile sunu beş altı 3 öğün hükümet harcama gelirdi. Dirimsel miydi onu dahi bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı Ganyan masada Türkiye’nin sakat sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Kaçmak tür değil. Hakeza benzeri husus bulunmayan, ne kandırıyorsunuz milleti. Altı koalisyonlu, artı birileri var. İçişleri politikasında, güvenlik politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile bir anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini kabul ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan hakeza tıpkısı şeye geldiğinde bu ülkeyi nasıl yöneteceksiniz? Biriniz diyecek ki ‘Suriye’birlikte çeri kalsın.’, diğeri diyecek ki ‘Çıksın.’ Biri diyecek ki ‘PKK ile mücadeleye bitmeme.’, öbürü diyecek ki ‘Biraz meydanlık verelim ya üstelik yapmayalım.’ Özellikle aday belirlemiyorlar ki kamuoyu aday tartışıyor. Aday belirlenince hangi olacak? CHP’nin söylediği ortada. HDP bunların beraberinde. HDP olmasa elbet kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Özlük partilerinin içlerinde da düşün konusunda birbirlerine yakın değiller.”

Share: