MHP’li Kılavuz Gemisi: “Ekincilik ürünlerinin hava fiyatlarındaki tahavvül önlenmeli”

MHP Sazak Mebus Olcay Öncü, ekincilik ürünlerinin gelgel fiyatlarındaki değişkenliğin önlenmesi gerektiğini söyledi.

Öncül, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, intihap bölgesi Mersin Ağacı’in tarımdan turizme, sanayiden ticarete, lojistikten ulaştırmaya haddinden fazla yönlü kazançlı faaliyetlerin yapıldığı işaret şehirlerinden birisi olduğunu dile getirdi.

Kentin, talih ve toprak ekonomisine muhteşem katkılar sunduğunu, tarımsal üretim ve ihracatta öncü kentler arasında bulunduğunu rapor fail Rehber, dikici pusat sistemine mukayyet 38 bin civarındaki müstahsil ile özellikle yaş sebze ve semere üretiminin, tarımsal ihracatın büyük benzeri kısmının Mersin Ağacı’den karşılandığını aktardı.

Mersin’in toplanmış zirai üretim değerinin 17,1 milyar liralık olduğunu bildiren Mürşit, “Bu doğrultuda tarım ve gıda tedariğinin önemi şu günlerde henüz kemiksiz görülmektedir. Üreticilerimize müteveccih destekler ve teşvikler ile zirai üretimin artırılması son mertebe önemlidir. Bu kapsamda tarım ürünlerinin alım fiyatlarındaki değişkenlik önlenmeli.” dedi.

Mürşit, zirai desteklemeler kapsamında yüzde 90’ı biten Pamukluk Barajı’nın yanında Anamur Alaköprü, Erdemli Aksıfat ve Sorgun, Değirmençay ve Erçel barajlarıyla ilişik sulama suyu projelerinin ihalelerinin üstelik benzeri an önceki yapılmasını beklediklerini anlatım etti.

Öncü, öte yandan “Namzet anlaşılan değişmeyen açık” temalı mitingler kapsamında 18 Aralık’ta Osmaniye, Adana, Antalya ve Hatay’lı vatandaşların katılımıyla Sazak mitingini gerçekleştireceklerini belirtti.

2023 seçimlerinde Topluluk İttifakı’nın “forslu benzeri yengi elde edeceğini” kaydeden Kılavuz, “Mersin Ağacı’dahi ulusçu ülkücü hareketin bu heyecanlı buluşmasına cümle halkımızı canıyürekten çağırma ediyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesini ve ilçe belediyelerini terör örgütlerinin yuvası haline getirenlere, kamu kaynaklarını ve belediyenin imkanlarını milli varlığımıza antagonist yapılara tasdik edenlere alın sizleri MHP’nin Mersin Ağacı mitingine akış etmeye davet ediyorum.” diyerek konuştu.

Share: