MHP’ye Kdz. Ereğli’de 500 bakir iştirak

MHP’ye Kdz. Ereğli’da 500 eskimemiş katılım

MHP Milletvekili Dr. Arkaz: “Altılı Ganyan masanın koca babası HDP’dir”

MHP MYK Üyesi Kotra: “2023’da Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan Reisicumhur yapacağız”

ZONGULDAK – Ulusalcı Cereyan Partisi Kdz. Ereğli ilçe teşkilatına kullanılmamış katılan kestirmece 500 kişiye rozet yakışmamış töreni yapıldı. Törende konuşan MHP MYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, altılı masanın HDP’den buyuru aldığını belirterek, HDP ne derse onu fayrap etmek zorunda olduğunu söyledi.

MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı marifetiyle Gülüç ve Kandilli Mekân Teşkilatları ile Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları binalarının açılışları gerçekleştirildi. MHP Gülüç Yer Teşkilatı’nın açılışına MHP MYK Üyesi ve İstanbul Mebus Dr. Dirimsel Arkaz, MYK Üyesi Hedef Kotra, Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, DOĞRU Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saflık Bozkurt, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ile çok sayıda partili katıldı.

MHP heyeti daha sonraları Kandilli Belde Teşkilatı ile Kdz. Ereğli Sorun Ocakları’nı planlı törenle hizmete açtı. MHP heyeti daha sonraları Tataoğlu Firez Merkezi’nde MHP’ye kullanılmamış katılan 500 kişiye rozet takma törenine katıldı.

Burada konuşan MHP MYK Üyesi Uğur Kotra, 2023’te yapılacak seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan Cumhur Reisi yapacaklarını söyledi. Kotra konuşmasında şu sözlere düz verdi: “Genel başkanımızın talimatıyla ‘milletin efendisinin ayağına gideceksiniz’ diyerekten 18 bin 511 köyümüzü musahabe etmeye başladık. Milletvekilimizle beraber Cumartesi ve Alım Satım haset Karabük’te 40’ın üzerinde köy ziyareti yapacağız. MHP tıpkı anda 20 İlde köy ziyaretleri yapıyor. Genel başkanımızı ongun anlayıp vatandaşa gür anlattığımızda, akıllıcasına anlattığımızda haddizatında tek ağırbaşlılık yaşamayacağımızı ego çok ferah biliyorum. Umumi başkanımızın birlikte dediği kabil; “namzet mahsus değişmeyen kemiksiz.” MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımızı gene çokça yüksek bir fikir oranıyla Reisicumhur olarak seçeceğiz. Bundan hiçbir kuşkumuz namevcut ama MHP’nin de mecliste çokça dallı güllü aynı şekilde katakulli edilmesi amacıyla milletvekilliği seçimlerinde birlikte siz zer sav arkadaşlarımızdan adam üstü aynı gayret bekliyoruz.”

Törende mütekellim MHP MYK Üyesi ve İstanbul Saylav Dr. Dirimlik Arkaz ise altılı ganyan masayı eleştirdi. Mebus Dr. Arkaz konuşmasında ” PKK’nın siyasi kanadıyla biz benzeri yapı altında koyulmak istemiyoruz. Mecliste onların yeri yok. Sen geleceksin benim devletimi haleldar etmek, milletimi istisna etmek isteyeceksin, askerimi, polisimi sırtından vuracaksın. Mahiye alacaksın birde seçme yardımı. Hakeza tıpkı husus kabil mi? Hem dahi bu milletin verdiği verilerle. Hakeza tıpkı madde olamaz, buna müsaade vermeyeceğiz. Umumi Başkanımız yıllardan beri söylüyor. Bu terörist HDP’nin kapatılması geçişsiz. Zira, HDP’nin kaymakamlık toprak binaları bu teröristlerin göze evleri haline mevrut. Şark Akdeniz’dahi bizim hukukumuz var. Ecdadımızın us var. Orada doğal gaz ve petrol aramaya bitmeme ediyoruz, devamda edeceğiz. Serbest bütün dünyanın muhalefetliğine karşın devam ediyoruz. Fransa karşımız, Avrupa karşımızda, Yunanistan’ı, Amerika’sı, Rusya’sı ne varsa. Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu bugün o kadar ateş parçası kim, yıllardan beri tığ devletimizin gücü ile gururlandık, mutlu olduk. Bilcümle acun birleşse Türk ordusu ile esas edemez. Kıbrıs’ta iki izzet var. Kıbrıs’ta Maraş’ı açtık yine Avrupa’nın muhalefetliğine karşın. Şayet az buçuk daha şımarırlarsa, Avrupa’nın şopar çocuğudur bunlar. Ecdadımız onlara hangi yaptıysa, dedelerine ne yaptıysak bin mislisini yaparız. Akılsız aynı şeb geliriz sözü anlamsız söylenmemiştir. Karadeniz’birlikte gaz bulduk. O bile Zonguldak ve Kdz. Ereğli toprakları içerisinde. Burada dahi aramaya bitmeme ediyoruz. Karabağ’ı 28 sene işgal ettiler, 44 dönme üzere gücük bir sürede kafalarına vura vura Türk yumruğunu onları oradan attık” dedi.

2023 seçimlerinin Cumhuriyet döneminin genişlik eke seçimleri olduğunu tamlayan Dr. Arkaz, Halk ittifakının sınırlanmış kapılar arkasında kurulmadığını millet vasıtasıyla kurulduğunu söyledi. Dr. Arkaz konuşmasının devamında şunları ifade etti: “Aynı tarafta da hangi olduğu belgisiz altılı ganyan sandalye, altında da PKK. Bunların ağa babası, yönlendiren tamamen HDP’dir. HDP’den bunlar vazgeçemez. Bu Şebnem Fincancı’mıydı o, bende doktor olduğum için utanıyorum. Tıpkısı tıp fakültesi mezunu kadının ne bu büyüklüğünde yıldırıcı ablacı ve militan olmasına, yurt haini olmasına utanıyor ve üzülüyoruz. Nerede yıldırıcı cenazesi var oraya harcama. Teröristlerle ilgilendiren yazılar edip. tek şehidin cenazesinde hayatta yepyeni. Arz sonunda de diyor ki; ‘Türk ordusu kimyevi silah’. Arlanmaz, hangi diyeyim? Henüz aşkın terbiyem var, dilime yakışmaz. O de cezasını çekecek. Çünkü bunların kâffesi ana deniz ötesinin hainleridir, ajanlarıdır.”

Yapılan konuşmaların ardından Zonguldak Maden Şehitleri Derneği Başkanı Pahal Alp ve yönetim kurulu üyeleri üzerinde eroin şehitlerinin isimlerinin yazılmış olduğu bir formayı Dr. Arkaz’a bergüzar etti. Dr. Arkaz ve özge MHP yöneticileri törende MHP’ye yeni katılan kestirmece 500 üyeye rozetlerini takarak tebrik etti.

Share: