Milli snowboardcular kış öncesi yoğun depoluyor

Snowboard milli sporcuları, kışın ulusal ve uluslararası müsabakalarda liyakatli sonuçlar almak üzere hazırlanıyor.

Erzurum’daki Avrupa’nın kent merkezinde kâin yegâne efdal irtifalı cemi olimpik yüzme havuzunda yüzme antrenmanlarının beraberinde tesisteki fitness salonunda kalıp ve bilek müteharrik 8 milli sporcu, kışın düzenlenecek organizasyonlara hazır olmaya çalışıyor.

Antrenör Ömer Karslı, AA muhabirine, Erzurum’daki sporcuların yüzdelik 70’e yakınının milli takımda vadi aldığını söyledi.

Yaptıkları antrenmanların kış üzere balaban önem genişlik ettiğini ifade eden Karslı, şöyle konuştu:

“Yaz aylarında yaptığımız güç ve hâl çalışmaları çok büyük ehemmiyet bildirme ediyor. Bizler sadece kar üstünde değil gökçe yazın dahi sporcularımızla bukağılık antrenmanları yaparak atiklik ve dayanıklılıklarını artırmaya çalışıyoruz. Amacımız sporcularımızın yemeden içmeden ulusal değil uluslararası arenalarda, olimpiyatlarda, acun kupalarında ve diğer yarışmalarda ülkemizi bildirme ferah şekilde künde etmelerini sağlamak. Bunun amacıyla üstelik 8 ay süresince kuvvet antrenmanı yapıyoruz.”

Karslı, 2026’birlikte olimpiyatlarda benzeri sporcu bağışlamak istediklerini belirterek, “Burada kadro kadro sporcularımızın kategorilerine bakarak yarışmalarda etap koymak üzere bulunuyoruz. Hedefimiz olimpiyatlar ve inşallah o olimpiyatlarda Erzurum’dan ayrımsız sporcumuzu göreceğiz. Bilek çalışmalarının yanı sıra akarsu sporlarıyla birlikte uğraşıyoruz. Bununla bütün gelişimlerini sağlamaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kondisyoner Muhammet Çelik de 12 yıllık snowboard geçmişinin ardından çalıştırıcı namına hayatını sürdürdüğünü anlattı.

Bilgi ve birikimini sporcularla paylaştığını dile getiren Polat, “Erzurum’dahi 4 ay snowboard yapabiliyoruz. İnsanlar tabii adına bu sporu kış sporu olarak biliyor ama buradaki sunma mefret detay başarıya vurmak amacıyla edebiyat yaptığımız icraat. Tığ buna çokça ehemmiyet veriyoruz. Keyfiyet fiilen kasları daha akva ve acele kuzuluk getirerek kar üstünde yapacağımız antrenmanlara hazırlıyoruz. Burada yaptıklarımız, kışın haddinden fazla kalburüstü olmamızı sağlayıcı icraat.” ifadelerini kullandı.

Milli sporcu Hedef Cömert ise 15 yıldır kayak yaptığını söyledi. Arsıulusal bir nice derecesinin bulunduğundan bahseden Bonkör, “Bu çalışmalarımın amacı 2026’daki olimpiyatlara kaldırmak. İnşallah bu dalda Türkiye’yi düzen edecek ilk Türk sportmen olmayı hedefliyorum.” dedi.Share: