Minik Özcan harçlıklarını depremzedelere bağışladı: “Tanrı bana elan fazlasını verir”

Minik Özcan harçlıklarını depremzedelere bağışladı: “Allah bana daha fazlasını verir”

AMASYA – Amasya’de beş öğrencisi Özcan Veysel Dalakçı, bilgisayar ahzetmek üzere kavanozda biriktirdiği mecmu bin 23 TL’yi zelzele bölgesinden mevrut öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması üzere bağışladı. Hayali olan elektronik beyin için birlikte, “Allah bana henüz fazlasını verir” sözlerini gider etti.

11 ilde 40 binden çok birey kaybına ve nazik yıkıma nöbet açan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının sarılması amacıyla 7’den 70’e mecmu Türkiye seferber oldu. Amasya 75. Sene Borsa İstanbul Bayezit İlkokulu öğrencisi 10 yaşındaki Özcan Veysel Dalakçı bile göstergeç ekranlarından izlerken durumlarına çok üzüldüğü depremzedeler için, hayali olan bilgisayarı satın kabul etmek üzere biriktirdiği tamlık paralarını ekol yöneticilerine konfirmasyon etti.

“Cenabıhak bana elan fazlasını verir”

Mermer işçisi cet ve ev kadını annenin evladı olan 4. derslik öğrencisi Dalakçı, “Çocuklara müzaheret ettim. Tanrı bana elan fazlasını verir” dedi. Büyüyünce bellek ve asap cerrahisi doktoru olmayı hedefleyen iyiliksever mektepli, bu sayede canlar kurtarabileceğini söyledi.

Okul yöneticilerinin bildirmesi konusunda ülfet ettiği iyilikçi öğrencisini kutlayan Amasya Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mehmet Türkmen, “Sana, seni yetiştiren annene, babana ve öğretmenine teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Öğrenciye aynı bilgisayar alınacağını açıklayan Mehmet Türkmen, “Kuruşu Kuruşuna biriktirdiği paraları depremzedeler amacıyla bağışlaması gözlerimizi yaşartacak ve geleceğimiz açısından henüz umutla bakacağımız tıpkı portreydi” şeklinde konuştu.

Afet bölgesinden Amasya’ya gelen 6 binden çok insanın evlere ve yurtlara yerleştiğine değinip bakir okullarında eğitime başlayan öğrencilerin cemi ihtiyaçlarının karşılanmaya çalışıldığını vurgulayan Türkmen, “500’e andıran sayıda öğrencimizin e-okul sistemine kayıtları mamul durumda. Tamamının meslek ve eğitime erişmeleri için gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: