Mısır ordusu, Kızıldeniz’de “arsıulusal görev” üstlendi

Akdarı ordusu, Deniz Kuvvetlerinin ilk kez Eş Görev Gücü 153’nam komutasına geçtikten bilahare Babu’l Mendeb Boğazı ve Aden Körfezi dahil almak amacıyla Kızıldeniz’de yeni uluslararası görev üstlendiğini duyurdu.

Darı Kargaşa Sözcüsü Miralay Garib Abdulhafiz yaptığı yazılmış açıklamada, Mısır Deniz Kuvvetlerinin ilk defa lehçe asayiş ve istikrarı çoğaltmak ve tehditlere karşı kabul etmek amacıyla sunu balaban ortak mekanizmalardan biri olan “Eş Fariza Gücü 153″nam komutasını üstlendiğini belirtti.

Bu görevin, bölgenin düzenlilik ve istikrarını gaye kayran tehditlere karşı çalmak için BENDE ve dost ülkelerle yapılan işbirliği çerçevesinde üstlenildiğine işaret eden Abdulhafiz, görev kapsamında “Kızıldeniz, Babu’l Mendeb Boğazı ve Aden Körfezi bölgelerindeki kaçakçılığın beraberinde yıldırı özellikle kalkışmak için gayrikanuni faaliyetlerle savaş edileceğini” aktardı.

Ordu Sözcüsü, görevin kimden konfirmasyon alındığına ilgilendiren bilgelik vermezken, ant teyit töreni yahut görev süresi hakkında de detay paylaşmadı.

KUL, 150,151 ve 152 görev güçlerinin peşi sıra Mürekkep Bahir Kuvvetlerine (CMF) katılan dördüncü bilek adına Kuma Görev Gücü 153’ad April 2022’de kurulduğunu duyurmuştu.

Çok uluslu ayrımsız askeri geçim olan CMF’nin 34 üyesinin arasında Nisan 2021’de ittifaka katılan Darı birlikte bulunuyor. bahis konusu kuvvetlerin gemileri, alelhusus küresel nakliye hatlarında düzenlilik ve istikrarın artırılmasına ulama sağlıyor.

Share: