Muğla haberleri! Aydem Enerji’den Yatağan’a Rum Lisesi ve mektepli pansiyonu

Aydem Enerji, Muğla Valiliği ile Yatağan’a 16 derslikli Küçük Asya Lisesi ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon affeylemek amacıyla tören düzeni imzaladı. Aydem Enerji Umumi Heyet Başkanı Ceyhan Saldanlı, “Ati nesillerin henüz ferah şartlarda eğitim bilimi almasını önemsiyoruz. Enerjimizi iyiliğe dönüştürmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Erke üretimi, dağıtımı ve perakendeciliği alanlarında 40 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Aydem Erke, Muğla’nın Yatağan ilçesine, Özel Program ve Proje Uygulayan Küçük Asya Lisesi ve mektepli pansiyonu yaptırmak üzere harekete geçti. Muğla Valiliği ile imzaladığı protokol kapsamında 480 mektepli kapasiteli, 16 derslikli lise binası ve 100 nefis öğrenci pansiyonun bildirme geç iki yıl içerisinde Milli Eğitim Bilimi Bakanlığına armağan edecek.

Muğla Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine Ilbay Orhan Gödeş, Yatağan İlçe Kaymakamı Mustafa Emre Tığ, Yatağan Belediye Reisi Mustafa Toksöz, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Yatağan İlçe Milli Yetişek Müdürü Osman Alemdar ve Aydem Erke Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı katıldı.

Törende mütekellim Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Böyle yüce hizmetler; terbiye, ekin ve sanatta gençliğe müteveccih yapılacak yatırımları teşvik etmesi, onlara önderlik etmesi açısından çokça yetişkin. Okulumuzun memleketimize, milletimize kıymetli hizmetler verecek evlatlar yetiştirmesini talep ediyorum ve Aydem Enerji yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

SALDANLI: BİLİM VE FENİ KANIT EDİNEN, GELECEĞE İZ BIRAKACAK ÇOLUK ÇOCUK YETİŞTİRİLMESİNİ DESTEKLİYORUZ

Törende mütekellim Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ise Aydem Enerji ailesinin ülkemize alın taşıdığı sorumlulukları erdemli tıpkı bilinçle yerine getirmeye kararlı olduğunun altını çizerek “Gelecek nesillerin henüz dolgunca şartlarda eğitim bilimi almasını önemsiyor; yaratıcı, çokça yönlü düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine kanit edinen, etki bırakacak çoluk çocuk yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’da, 2011 yılında eğitim bilimi ve öğretime kazandırdığımız, 640 mektepli kapasiteli, 23 derslikli Aydem Fen Lisemizde, enerjisiyle ülkemizi ayrımsız kadem elan gelecek taşıyacak gençlerin yetişmesine yardım sağlamaktan kurum duyuyoruz. Evlatlarımızın fen, bili alanındaki başarılarıyla kıvanma ediyoruz. Şimdi da Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Küçük Asya Lisesi üzere balaban aynı bahtiyarlık ve çalkantı içindeyiz. İnanıyorum kim bu bina altında genişlik güncel bilgiye ulaşan, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayıcı, okullarının onlara sunduğu imkanlardan sunma mübarek şekilde yararlanan muvaffakiyetli gençler hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek” diye niteleyerek konuştu.

Share: