Muş Belediyesi eylül kocaoğlan meclis toplantısı yapıldı

Muş Belediyesi ilkgüz kocaoğlan divan toplantısı gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, meclis üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda Belediye Başkanı Feyat Asya, çalışmalar üzerine vukuf verdi.

Bu yıl 17 mahallenin tamamında çalışmaların bitmeme ettiğini belirten Asya, “Sakat Erzurum ile Hürriyet Caddelerimizi senkronik kendisine peş yapılarını yenileme projelerimizi sürdürüyoruz. Kamusal alandaki sorumluluklarımızdan olan misil, yaya kaldırımı işgallerine dahi akıbet veriyoruz. Bu icraat sırasında ihata duvarı, teras ve basak gibi çıkmalar varsa bunları kaldırıyoruz. İstasyon ve Cumhuriyet caddelerimizdeki güzelliğin aynısını Eski Erzurum ve Özgürlük caddelerimizde uygulamaya hız ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Halka alın sorumluluklarının olduğunu aktaran Asya, “İş yapılan yerde eleştiriler, yanlışlar evet. Çalışmazsak, üretmezsek, ürettiklerimizi dahi sahada tüketmezsek on paralık kimse konuşmaz. Cari giderlerimiz ile yetinen aynı şehremaneti olursak bunlarla karşılaşmayız. Takkadak personel giderini karşılayan, zindelik doğalgaz kabilinden faturaları ödeyen ve cura yama işleri yapan bir belediyeciliği akseptans etmediğimiz üzere bugüne kadar bu şehrin sunma makro sorunlarını ortadan kaldırdığımız kabilinden balaban yatırım ve projeler dahi kazandırdık.” diyerek konuştu.

Daha bilahare toplantıya katılan vatandaşların talep ve önerileri dinlendi.

Share: