Muş Belediyesi’nde açıklık kocaoğlan divan toplantısı yapıldı

Muş Belediyesi meyan ayı meclis toplantısı, Şehremini Feyat Asya başkanlığında yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, meclis salonunda yapılan toplantıda, Başbuğ Asya, hizmetlerle ilişik bilgelik verdi.

Başkan Asya, uray ve site açısından 2022 yılını aheste geçirdiklerini belirtti.

Personelin canla başla fariza yaptığını belirterek teşekkürname eden Asya, şöyle konuştu: “

“Muş Lansman Platformu marifetiyle birleştirme edilen ve paydaşı olduğumuz Kızıl Lale Ödül töreninin ilkine aile sahipliği yaptık. Alanında başarılı birçok misafiri ilimizde ağırladık ve güzel ayrımsız program icra ettik. Buraya mevrut misafirlerin ilimize dair iyice izlenimlerini ulusal kanallarda ve sayısal mecralarda gördüğümüzde bile mutlu olduk. Bu kurgu ile şehrimizin tanıtımına katkı sunan hem Muş Lansman Platformunun yönetimine hem de misafirlerimize teşekkürname ediyorum. İlimizin doğruluk ettiği seviyeye gelmesi üzere gayretlerimiz devam edecektir.”

Üst yapı çalışmalarına değinen Asya, “Bu yıl şehrimizin iki balaban güzergahı olan Hürriyet ve Sakat Erzurum caddelerini yenilemek üzere başlattığımız çalışmaların sonuna gelmiş bulunmaktayız. Anne caddelerimizin birinci etap asfaltı ve kaldırımlarının birlikte bir nice ara bağlantılarını dahi yaptık. Esas caddelerimizin girişlerindeki süslü ışıklandırma direklerinin vatandaşlar eliyle beğenildiğini gördük. Şehrimize mahiyet katacak projelerimizi uygulamaya bitmeme ediyoruz. Site Meydanı Projemizde üstelik sona geldik. Bu ayın sonuna büyüklüğünde merbut otoparkını hizmete sunmayı planlıyoruz. Peyzaj çalışmaları devam eden üst kısmın birlikte andıran zamanda eksikliklerini gidererek açmayı hedefliyoruz.” diyerek konuştu.

Başbuğ Asya’nın konuşmasının arkası sıra meclise katılan vatandaşların temenni ve önerileri dinlendi.

Toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile bitmeme etti.

Share: