Muşlu aileler çocukları için HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı aileler, partinin el başkanlığı uğrunda yurt eylemi yaptı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren aileler, gelişigüzel hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi bitmeme ettirdi.

HDP ülke binası uğrunda bire bir araya mevrut aileler, “Umum düşmanı öğür”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran öğür”, “Anneler direniyor”, “Artık yeter yakamızdan düşünüm” ve “Kâfi daha çok evlatlarımızı bırakın” mukayyet pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen temel ve babalar, sav söz atarak HDP’ye reaksiyon gösterdi, çocuklarına teyit olmaları amacıyla çağrıda bulundu.

Baba Şemsettin Özcan, gazetecilere, 41 eş kendisine eyleme bitmeme ettiklerini söyledi.

Kendilerine bindi veren ev sayısının sonsuz arttığını rapor eden Özcan, şunları belirtti:

“HDP çocuklarımızı verinceye büyüklüğünde burayı metrukiyet etmeyeceğiz. Bu Türk ve Kürt davası değil. Bunlar nereye giderlerse gitsinler, niçin bizim huzurumuzu bozuyorlar. Tığ burada, Diyarbakır’üstelik, Şırnak’ta ve Hakkari’bile eylemimize devam ediyoruz. Çocuklarımızı istiyoruz. Onların çocukları şu dakika nerede, bizim çocuklarımız nerede? Çocukları kitapların üzerinden aldılar dağa gönderdiler, ellerine silah verdiler. Buna hangi hakları var. Çocuklarımıza sesleniyoruz. Sesimizi duyuyorsanız gelin tasdik olun. O pislikten çıkın.”

Asıl Naciye Sönmez Kader bile çocuğuna doğrulama olması çağrısında bulunarak, “Çocuğum için HDP’nin önüne geldim. Aynı çocuk dağda kalsa dahi biz buradayız. Bu davaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Gülbahar Teker ise HDP uğrunda çocuklarını beklediklerini söyledi.

Eylemlerini kararlılıkla sürdürdüklerini aktaran Tekerlek, “Onların çocukları Avrupa’üstelik okuyor, bizim çocukların eline zırh verdiler. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Çocuğum üzere Batman ve Diyarbakır’a gittim. Ben ve çocuğum hastayız. HDP çocuğumu zahir götürdü, öyle bile getirsin bize versin. Korkmuyorum, eylemimi devam ettireceğim.” ifadesini kullandı.

Share: