Muş’ta 18 bin 261 öğrenciye ücretsiz ısıdam kemirmek

Muş’ta 18 bin 261 öğrenciye ücretsiz ısıdam kemirmek

MUŞ Muş İl Milli Yetişek Müdürlüğü tarafından kent genelinde eğitim gören 18 bin 261 öğrenciye ücretsiz sıcak aşındırmak desteği sunuluyor.

İl genelinde başta okulöncesi olmak üzere beş, ortaokul ve lisede eğitim bilimi gören öğrenciler ile taşımalı servis ve pansiyonlardan faydalanan öğrencilere herhangi bir dönüş sıcak yemek desteği sağlanıyor. Temiz mutfaklarda hazırlanan 4 soy aşındırmak, lezzetli ve kâr hizmeti, 5 berrak otel konforunda öğrencilere sunuluyor. Merkeze mecbur Selcen Hatun Mesleki ve Maharet Rum Lisesinde incelemelerde mevcut ve öğrencilerle yemek yiyici İl Milli Yetişek Müdürü Enver Övünç, Milli Terbiye Bakanlığının Muş’ta taşımalı ve gerekseme sahibi öğrencilere aşındırmak ile beslenme desteği sağladığını anlatım etti.

İl genelinde tahminî 18 bin 261 nakil ve gerekseme sahibi öğrencinin beslenme hizmetinden yararlandığını kaydeden Övünme, “Bunun yanı sıra okulöncesi eğitime bitmeme fail 600 öğrencimize de tagaddi desteği verilmektedir. Bakanlığımız, bu hususları serencam derece önemsiyor. Çocuklarımızın hem giysi hem dahi tagaddi ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması için şişman iş harcama ediliyor. İlimizde bile Selcen Karı Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisemizde öğrencilerimizle alay malay öğlen yemeği yedik. Onlara konuk olduk. Burada çocuklarımızın sevdiği yemekler yapılıyor. Bu bakım üst düzeyde kendilerine sunuluyor” dedi. Başmuallim Kıvanç, kemirmek hizmetinin sağlanmasında en büyük emeği sarf eden Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan başta oluşmak için Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer’e, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’e ve emeği geçen yöneticilere ve öğretmenler ile personellere teşekkür etti.

“Bu okula geldiğim için haddinden fazla memnunum”

2 yıldır Selcen Eş Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesinde eğitim bilimi gördüğünü anlatan Harmankaya köyünden gelen 10. derslik öğrencisi Bayram Ayı Karakaya ise “Okuldan çok memnunum. Yemeklerimizin haddinden fazla pir çıkıyor. Öğlen farklı yemek, akşam farklı aşındırmak veriliyor. Çokça sağlıklı şekilde çalışıyorlar. Bu okula geldiğim amacıyla çokça memnunum. Hocalarımızdan, yemeklerimizden, pansiyondan çok memnunum. Bu konuda hocalarımıza, devletimize çok teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: