Mustafa Sarıgül: Nötr Cumhurbaşkanı, Faal Tıpkısı Sedir ve Hür Yargıdan Yanayız

ENES FERT ÖZMEN

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Elbette kim siyasal partiler beyninde iş birliği ve ağır sıklet birliği yapılmalı. Tığ, bunu akıllıcasına buluyoruz. Türkiye Değiş Partisi namına, etkisiz cumhurbaşkanı, faal ayrımsız Meclis ve müstakil yargıdan yanayız” dedi.

Mustafa Sarıgül, af çağrısını bugün Niğde Kapalı Cezaevi’nin önünde yineledi. Mersin’deki polisevine müteveccih terör saldırısını lanetleyen Sarıgül, şunları söyledi:

“TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI, KIVRAK BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ”

“Türkiye adım adım seçme sathına girmiştir. Tığ, politik partiler arasında iş birliği ve çetin birliği yapılmasını akıllıca buluyoruz. Amma geçmiş engel arkasında diplomatik temaslar yapılmalı, ilkeler konuşulmalı, prensipler konuşulmalı ve ittifaklar aynı araya geldiği ahit birlikte ne konularda inikat yaptıklarını ve cumhur reisi adayını kolaylıkla açıklamalılar. Elbette kim politik partiler arasında teşrikimesai ve ağırbaşlı birliği yapılmalı. Biz, bunu akilane buluyoruz. Türkiye Değiş Partisi yerine, nötr cumhur reisi, hayat dolu ayrımsız Divan ve müstakil yargıdan yanayız. 1 Ekim’de parlamento açılıyor. Türkiye’mizdeki hep siyasal partileri mülteciler konusunda teşrikimesai yapmaya ve okkalı birliği yapmaya çağırma ediyorum.”Share: