Mustafa Sarıgül’den CHP’li mebus Gürsel Tekin’in “HDP’ye nezaret verilebilir” sözlerine görüngü yorum

Türkiye Değiş Partisi Karaman İl Başkanlığı yönetimiyle alay malay Karaman M Tipi Kodes önünde açıklamalarda bulunan TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değiş Partisi yerine iklim toprak gezdiklerini ve mahkumlar amacıyla af çağrısında bulunduklarını belirterek, “Bugün af çağrısında bulunduğum 59’uncu ildeyim. Türkiye Değiş Partisi namına af talebimiz politik tıpkısı istek değil, tamamen vicdani benzeri taleptir” dedi.

“AFFET TÜRKİYE’M”

Çağrısıyla ilgili mütekellim Sarıgül, “İçeride bir nice çocuğumuz var; babasına, amcasına, dayısına ağabeyine hangi efsus kim kavuşamadı. Pandemi koşulları münasebeti ile özelikle ve alelhusus esnaflarımızın iri sıkıntıları oldu, çeklerini senetlerini ödeyemediler, başlarına şişman sıkıntılar geldi. Yeniden ülkemizi seçmek talip hasetler, fesatlar, münafıklar ve üzücü güçler şuanda gençlerimizi esrar batağıyla karşı karşıya bıraktı. Birçok gencimiz maden batağına saplandı. O nedenle füru üzere affet Türkiye’m, anneler için affet Türkiye’m, babalar için affet Türkiye’m, toplumsal sulh amacıyla affet Türkiye’m” dedi.

“GÜRSEL TEKİN’İN AÇIKLAMASI KENDİ BULUNDUĞU SİYASİ PARTİYİ BAĞLAR”

Tıpkısı gazetecinin “CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in güzeşte yaptığı bir açıklama vardı, -HDP’ye vekillik verilebilir-. Buna Meral Akşener birlikte ayrımsız reaksiyon gösterdi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna Mustafa Sarıgül, “Biz Türkiye Değiş Partisi kendisine takdir edersiniz kim ayrıksı siyasal partilerin çöz işlerine karışamayız. Gürsel Uğurlu tafsilatlı yıllar siyasetin içerisinde, siyasetin değme kademesinde görev yapmış, teferruatlı yıllardan beridir bile milletvekilli koltuğunu başarıyla koruyor. Gürsel Uğurlu tıpkısı izah yaptığına göre, şeş abes benzeri izah olduğunu oranlama etmiyorum. Gürsel Tekin’in açıklaması kendi bulunduğu siyasal partiyi bağlar. Kişi yetkili kurulları bunu arz gür şekilde değerlendirecektir. “diyerek konuştu.

“AYIDAN YER, AMERİKA’DAN ARKADAŞ OLMAZ”

“Fransa Cumhurbaşkanın – Yunanistan’ın yanındayız- diye niteleyerek izah yapmasını esefle ve üzüntüyle karşılıyorum” diyen Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti kendisine tığ bütün komşularımızla barış içerisinde yaşamasını gönül eden çokça şişman tıpkı milletiz. Görüyorum ki Fransa Reisicumhur Macron tarihe bakmamış, Gaziantep’e bakmamış. Atalarımız, dedelerimiz, ecdadımız yıllar önce Gaziantep’te zahir Fransız’a bir Osmanlı tokadı attılarsa o tokadı Macron’a uyarmak isterim. Macron da Yunanistan Başbakanı Miçotakis birlikte bilsin kim ayıdan yer Amerika’dan bacanak olmaz. Miçotakis Amerika’ya, Fransa’ya güvenmesin; Türkiye ile bacanak olmaya baksın. Yunanistan Parlamentosu önüne geldim ve Miçotakis’e hatırlattım. Sayın Miçotakis tığ sulh istiyoruz. Yöntem adamları kavga istemez, hazar lazım. Sayın Miçotakis Fransa’dan üstelik Amerika’dan dahi sana yarar gelmez. Türkiye ile arkadaş olmaya bak” dedi.

“KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANLIĞI GÖREVİNİ RASTGELE TÜRK VATANDAŞI GİBİ TÜRE EDİYOR”

Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine aynı öz söylemesinin akla yatkın olmayacağını belirterek, “Eksiksizlik Kılıçdaroğlu 657 sayılı Devlet Personeli Yasasına göre devletimizde ayrıntılı yıllar fariza yapmıştır. İlgisiyle, becerisiyle, hak yolu anlayışıyla; cumhurbaşkanlığı görevini her Türk vatandaşının kadar doğruluk ettiği kabilinden Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanlığını hak fail isimlerden bir tanesidir. Kendisine başarılar diliyorum “dedi.

Share: