Nahçıvan Iktisat Bakanı Aliyev ETSO’da

Nahcıvan Köy Muhtarı Cumhuriyeti Iktisat Bakanı Tapdık Aliyev, Erzurum Ticaret ve Uran Odası’nı (ETSO) müzakere etti.

Beraberinde Nahcıvanlı gelişim insanları ile alay malay Erzurum’a mevrut Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Tapdık Aliyev, Ticaret ve Uran Odası’nı da ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Tecim ve Uran Odası Umumi Heyet Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve yönetim kurulu üyeleri vasıtasıyla ağırlanan Bakan Aliyev’e mıntıka ve şehir ekonomisi karşı bilgilendirme verildi.

Her devir iki ululuk biricik millet şiarlıyla kardeş Azerbaycan ve Nahçıvan’a balaban ehemmiyet verdiklerini tamlayan Ticaret ve Sanayi Odası Umumi Heyet Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, konuşu, kültürel ve içtimai alanlarda işbirliği yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

İki ülkenin ati için projeler üretmeye devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Başbuğ Yardımcısı Polat, “Erzurum ürettiğini satmaya, bizde olmayanı de Nahçıvan’dan almaya hazırdır. Şita turizmi ve spor kompleksleri ile Dünya’bile mahdut şehirlerarasında saha alıyoruz. Erzurum’daki alış ahzüita merkezleri, planlı arsıulusal fuarlar, kış turizmi, akide turizmi, kuma kültürümüz ile Nahçıvanlı kardeşlerimizi şehrimizde ağırlamaktan mutlu oluruz” dedi.

Nahcıvan Mahalle Muhtarı Cumhuriyeti Iktisat Bakanı Tapdık Aliyev ise Erzurum’birlikte olmaktan büyük bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Tapdık Aliyev, “40 gelişim insanı ile Erzurum’a geldik. İş insanları özlük sektörleri ilgilendiren firmalara ziyaretlerde bulunuyorlar. Nahçıvan’birlikte oluşum, yağ, uzvi yayın yatırımlarımız var. Nahçıvan’üstelik tüketilen ürünlerin yüzde 90’ı Türk malıdır. Kendimize eskimemiş hedefler belirlemeliyiz. Sizleri Nahçıvan’a nida ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki ziyarette, Gün Doğusu Rum İhracatçılar Birliği Başkanı Ethem Tanrıver, Umumi Heyet Üyeleri Hamit Aydoğdu, Meram Turan de hazır bulundu.

Başbuğ Yardımcısı Hüseyin Polat, Vekil Aliyev’e plaket ve oltu taşı tespih bergüzar etti. – ERZURUM

Share: