Nazır Çalım, Aksaray Toplu Açılış Töreni’nde konuştu Açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Gelgel, kendileri ülkede hazar ve sağlık amacıyla mücadele ederken benzeri kesimin ise Türkiye’yi sınırlarına mahkum ettiğini, suya sabuna dokunmadığını, ülkenin geçmişine, tarihine beniz çevirdiğini belirtti.

Kurum, 15 Orak Ayı Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen Aksaray Toplu Açım Töreni’nde yaptığı konuşmada, Selçuklu’nun şehri, nice alimler yetiştiren, ekonomisiyle, üretimiyle ve ticaretiyle bölgede ışıltılı baht haline gelen Aksaray’da olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Aksaray’ın gücüne gösterişli katacak, insanını bahtiyar edecek ve gençleri sevindirecek bir nice açılışı yapmak üzere tıpkı araya geldiklerini belirten Gelgel, şöyle konuştu:

“beherglas açılışımız şehrimiz, hemşehrilerimiz üzere hoş, uğurlu olsun. Aksaray’a toplam bedeli 500 milyon liralık olan 24 eserimizin açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Şehrimize 253 basamak, Kavim Bahçesi, Sodyum Klorür Gölü gelecek merkezi, 26 kilometre derrace yolu, içme suyu üzere bir nice hizmet kazandırıyoruz. Aksaray’a ve memleketimize hayırlı, hayır olsun.”

Mevki amacıyla çalışmaya ve hizmet etmeye devam ettiklerini vurgulayan Kurum, “Bire Bir yerde nişane üretenler, hizmet getirenler, mega projelere imza atanlar; farklı yerde içtimai medya belediyeciliği yapanlar, milleti gözdağı edenler, eser diyerek kıvrılmış açanlar var.” dedi.

Tıpkı tarafta Türkiye’yi tamamen bayındırlık, canlandırma ve düz yazı edenlerin, farklı tarafta ise Türkiye’nin tarihinde yıkımla, yasakla ve yoksullukla mezkûr zihniyetlerin bulunduğunu belirten Kurum, “Aynı tarafta Türkiye’yi bölgesel güç, küresel aktör fora etmek üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gece gündüz demeden çalışıyor. Tıpkısı tarafta barış ve sağlık üzere savaş edenler özge tarafta ise Türkiye’yi sınırlarına mahkum edenler, suya sabuna dokunmayanlar, tarihine, geçmişine beniz çevirenler var. Aynı tarafta hedefi gençlerimiz ve çocuklarımız üzere 2023, 2053 ve 2071 olanlar var başka tarafta ‘Büyük Taarruz’a hazar, Karabağ’da işimiz bulunmayan, ‘Akdeniz’dahi da hangi yapıyoruz’ diyenler var. İnanın, milletimiz bu manzaraya baktığında kaynayan kazanın kap tutmadığını, mızrağın bundan sonra çuvala sığmadığını çok mebzul görüyor.” İfadelerini kullandı.

Çalım, muhalefetin büyükşehirlerde genel müdürlük pazarlıklarıyla, ihale peşkeşleriyle birbirine düşmeye başladığını dile getirdi.???????

Seçim zamanı yaklaştıkça muhalefettekilerin kızdırma nöbeti geçirip, nefislerinin esiri olmaya başladığını rapor eden Hava, “İkbal peşinde koşmaya başladıklarını görüyoruz. Diğerleri birlikte onların çevirdikleri dolapları ifşa etmekle tehdit ediyor. Birisi ‘yeni inikat kurabiliriz’, başkası ‘HDP’ye vekâlet verebiliriz’, berikisi ‘adaylığa hazırım’ diyor. Aksaraylı hemşerilerim hangi pir söylemiş, ‘Ağaca sâdır keçinin dama sâdır oğlağı olur’ diye.” Şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı rekor benzeri oyla destekleyeceğiz”

Çalım, Halk İttifakı kendisine 2023’te de utku kazanıp budun, Aksaray ve Türkiye için kesintisiz demeden çalışmaya bitmeme edeceklerini söyledi.

Bu zaferi çoluk çocuk, esnaf, vatandaş ve tüm milletle gelişigüzel kazanacaklarını aktaran Gurur, sözlerini şöyle tamamladı:

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı rekor benzeri oyla destekleyeceğiz. Daha geçmiş mitinglerde Aksaraylı kardeşlerimiz verdiği sözleri bütün tutmuştu. Şimdi da hemşerilerimizden tıpkısı meze istiyoruz. 2023’te sandıkları patlatacak mıyız? İnşallah bizlerde sizlere müstahak olmaya çalışacağız. Allah sizden razı olsun. 20 yıldır hep Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı desteklediniz. Geceleyin demediniz güneş demediniz bilcümle bizlerin arkasında oldunuz, bizleri hiçbir ant serbest bırakmadınız. Bizde bu anlayışla hizmetlerimizi yapacağız.”

Konuşmaların arkası sıra Nazır Gurur ve beraberindekiler kurdele keserek 24 eserin açılışını gerçekleştirdi.

Share: