Nazır Gelgel: Minimum ücretli vatandaşlarımız maaşlarıyla eş alabilecek

KASABA, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Alım, “Eskimemiş içtimai konutlarımızı 81 ilimizde ve ilçelerimizde vatandaşlarımıza kazandırıyor olacağız. Gençlerimiz, emeklilerimiz, martir ve gazi ailelerimiz, asgari ücretli vatandaşlarımız aldıkları maaşla ocak alabilecekler” dedi.

‘Yüz Yüze Umu Gönüle Aksaray’ programı kapsamında tıpkısı otelde vatandaşlarla bire bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Hava, sosyal konut projeleri üzerine bilgi verdi. Vekil Hava, “4 çağ bilahare Cumhurbaşkanımız Türkiye’ye çokça balaban bire bir erim verecek. Bu erim çerçevesinde birlikte bakir içtimai konutlarımızı 81 ülke ve ilçelimizde vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız. Burada gençlerimiz, zor, martir ve gazi yakınları ile emekli vatandaşlarımız olacak. Minimum ücretli vatandaşlarımız aldıkları maaş ile ev alabilecekler. Gençlerimiz okullarını bitirdiklerinde hayata atılacakları an gene bu toplumsal hane projesinden yararlanabilecekler. Bu kasmamda birlikte müjdemiz var 13 Eylül’da hem sosyal konut, hem üstelik ast yapılı yer vereceğiz. Zir cesim yer ile vatandaşlarımız bizim ast yapısını ile ümran planını hazırladığımız bu arsalarda zat evlerini yapabilecekler. Ülkemizde milyonlarca konutu müjdeleyen aynı duruş var. Bu güne kadar 1 milyon 170 bin konut yapmış bire bir buyuru var. Ayrımsız tarafta üstelik milletin adına tek ayrımsız işe imza atmayanlar var. Sürekli aynı bahanelerin arkasına sığınan ihtilaf var. Bu feraset bugüne kadar hiçbir yere gitmedi. Ayrımsız tarafta bu feraset varken gelişigüzel afette milletin yardımına koşan bire bir ferman var” dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZI YENİ YÜZYILIN BAŞKANI YAPACAĞIZ’Altılı masayı eleştiren Icra Vekili Çekicilik şöyle dedi:  “Tığ milletin sorunlarına umar olurken, muhalefeti ve 6 masayı birlikte görüyoruz. Haddizatında 6 modül birbirinin farklı ve söylemi içerisinde bir masayı görüyoruz.6 masada toplanıyorlar ve kulaktan kulağa konuşuyorlar. Baştaki belirten ‘Ahmet’ dediğinde sonundaki ‘Mehmet’ kendisine anlıyor. Çünkü dinleyerek kulağa sesiz konuştukları amacıyla kendileri üstelik hangi konuştuklarını bilmiyorlar. Bu kapsamda üstelik ne aynı söylemleri var hangi bile adayları anlaşılan ve millete vaatleri belli. Değme tafta toplanıyorlar ve kahvaltı yapıyorlar, öğleden sonraları çay toplantıları sonrası aynı kağıda yazıları eklemek sureti ile tıpkı demeç yayınlıyorlar. Milletimiz yararına ve geleceği hesabına hiçbir vaatte bulunamıyorlar. Bulunmak üzere aynı dertleri dahi namevcut. Burada davul birinin elinde ve tokmak ise başkasının elinde maatteessüf bu anlayışla çalışmaya çalışıyorlar. Sürekli bunlar bire bir gözdağı dili ile konuşuyorlar. Vatandaşımızı ve milletimizi gözdağı ediyorlar. Bunun beraberinde yüklenici firmaları, bürokratlarımızı gözdağı ediyorlar. Onlar tehdit ede dursun biz muazzez milletimizle Aksaray’bile olduğu kabil karşı karşıya arzu gönüle, hizmetlerimizi yapmaya bitmeme edeceğiz. 2023 yılında Hasan Dağı’nın cesaretini tamlık Türkiye’da göstereceğiz. Topluluk İttifakı ile Cumhurbaşkanımızı eskimemiş yüzyılın başkanı yapacağız. Bu hizmetleri muazzez milletimize götüreceğiz.”

Konuşmaların arkası sıra Icra Vekili Gelgel, uray başkanları müşavere toplantısına katıldı.

Share: