Nazır Kasapoğlu, Burdur’da 1900 kişilik mektepli yurdunun açılışını yaptı

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu yıl darülfünun öğrencileri üzere daraç kapasitesinin 850 bine çıktığını bildirdi.

Kasapoğlu, Safahat Kız Öğrenci Yurdu’nun açım töreninde yaptığı konuşmada, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin yerleşkesinde saha düzlük yurtlara yenisini eklediklerini söyledi.

Yerleşkede yıpranmamış açılan kız yurdunun kapasitesinin 1900 olduğunu tamlayan Kasapoğlu, daraç konusundaki vizyonlarının, bu anlamdaki çabalarının başarıyla ilerlediğini kaydetti.

“Bu bir hava tablosudur”

Vekil Kasapoğlu, “Birileri bunu hayal bile etmiyor. Bunun hesabını bile yapamıyorlar ama biz sadece bu hafta Osmaniye’bile 1300 kişilik sınırlı açtık. 2 bin 500 nefis yurdumuzu Uşak’ta açtık. Beş bin kapasiteden fazla kapasiteli yurdu ülkemize kazandırdık. Bu aynı hava tablosudur.” diyerek konuştu.

Öğrencilerin güzelce ortamlarda yetişek hayatlarına devam ettiğini vurgulayan Kasapoğlu, “Öğrencilerimiz buraları ikinci üniversite kendisine değerlendiriyor. Hem üstelik birbirlerini tanıyarak muadele iklimini güçlendirerek elan ateş parçası, daha entelektüel yarınlara yürüyorlar. Gençlerimiz için yurtlarımızdaki imkanları güçlendirerek ve kapasitemizi artırarak bu yıl 850 bin kapasiteye çıktık. Bu kıpırdak yürüyüşü beraberinde devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Açılışın arkası sıra yurtta planlı etkinlikte sportmen antrenörleri ve öğrencilerle benzeri araya mevrut Bakan Kasapoğlu, elan sonraları kentten ayrıldı.

Share: