Nazır Maksat Çalım “Karşı Karşıya Umu Gönüle Aksaray” programında konuştu Açıklaması

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Gurur, kullanılmamış sosyal konutları 81 ilde ve ilçede vatandaşlara kazandıracaklarını belirterek, “Gençlerimiz, emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz, minimum ücretli vatandaşlarımız aldıkları maaşla aile alabilecekler.” dedi.

“Karşı Karşıya Ikbal Gönüle Aksaray” programı kapsamında tıpkı otelde vatandaşlarla tıpkısı araya mevrut Çekicilik, bu kabil programları haddinden fazla önemsediğini, şehrin kül noktalarına ulaşacaklarını, işçisiyle, emeklisiyle, öğrencisiyle, turizmcisiyle ve tamlık sektörlerin temsilcileriyle bir araya geldiklerini söyledi.

AK Öğür yerine 20 yıldır temas şehirde vatandaşların gönlüne kısaltmak aracılığıyla hizmetler yaptıklarını nâkil Çekicilik, şöyle konuştu:

“İnşallah 4 zaman sonra cemi Türkiye’ye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan nazik bir muştu verecek. Bu erim çerçevesinde kullanılmamış toplumsal konutlarımızı 81 ilimizde ve ilçelerimizde vatandaşlarımıza kazandırıyor olacağız. Gençlerimiz, emeklilerimiz, martir ve gazi ailelerimiz, minimum ücretli vatandaşlarımız aldıkları maaşla eş alabilecekler. Gençlerimiz okullarını bitirdiklerinde, hayata atılacakları dakika gene bu sosyal basamak projesinden faydalanabilecekler. Hem içtimai hane hem da altyapılı arsa vereceğiz inşallah. Vatandaşlarımız, altyapısını ve imar planını hazırladığımız bu arsalarda öz evlerini yapabilecekler.”

“Bunun örneğini dünyanın tek yerinde göremezsiniz”

Çekicilik, Türkiye’bile milyonlarca konutu vatandaşlarına müjdeleyen aynı duruşun ve iktidarın olduğunu ifade etti.

Bu kapsamda de Türkiye’bile bu güne büyüklüğünde 1 milyon 170 bin bölük eden benzeri iradenin bulunduğunu anlatan Hava, “Bu çok eke aynı iradedir. Bunun örneğini dünyanın tek durumunda göremezsiniz. 20 yılda geleceksiniz vatandaşınıza, minimum sevap alana, alt sağlık grubuna içtimai hane üreteceksiniz.” dedi.

Hava, bire bir tarafta dahi milletin yerine yegâne bir aldatıcı işe imza atmayanların bulunduğunu bildirdi.

Sürekli bahanelerin arkasına sığınan ayrımsız muhalefetin olduğunu tamlayan Gelgel, şunları kaydetti:

“Tığ bakıyoruz kim bu mantalite tek yere bugüne kadar gitmedi. Allah’ın izniyle da imdi gitmeyecektir. Tıpkı canip da bu idrak varken özge taraftan de rastgele afette milletin yardımına koşan tıpkısı buyruk var. O irade bugün lacerem Aksaray’birlikte milletinin yanındaysa, o günde afet alanlarında vatandaşın ve milletimizin acılarına katılmak, acıları gidermek için sahada tıpkısı ishal gitmek için var. Bu çerçevede Elazığ ve Malatya’dahi çokça domuzuna amal yaptık. Esasen domuzuna İzmir’imize 5 bin 500 konut kazandırdık. Şehre ayar ve kimlik katacak bire bir projeyi tamamladık.”

“Milletimizin yararına, geleceği yerine tek vaatte bulunamıyorlar”

Hava, tek ahit milleti ve vatandaşı bekâr bırakmadıklarını, bu tatlılıkla çalışmaya üstelik bitmeme edeceklerini söyledi.

Altı ihtilaf partisinin açıklık açıklık derinti yaptığını, bu toplantılarda kulaktan kulağa konuştuklarını nâkil Çalım, şöyle devam etti:

“Baştaki belirten ‘Ahmet’ dediğinde sonundaki ‘Mehmet’ kendisine anlıyor. Kulaktan kulağa ağızsız konuştukları için kendileri de hangi konuştuklarını bilmiyorlar. Bu kapsamda de hangi bir söylemleri var, hangi adayları anlaşılan, hangi millete vaatleri mahsus. Maalesef bu tatlılıkla 6’lı masa, temas hafta toplanıyorlar, kahvaltı yapıyorlar, öğleden sonraları öz toplantıları yapıyorlar, bu toplantılar sonrasında üstelik tıpkısı A4 kağıdına yazıları desteklemek aracılığıyla bildiri yayınlıyorlar. Milletimizin yararına, geleceği adına tek vaatte bulunamıyorlar.

Aslında çıkmak üzere haddizatında tıpkısı dertleri de namevcut. Burada davul birinin elinde, tokmak bambaşka birinin elinde maalesef. Bu anlayışla çalışmaya çalışıyorlar. Daima ayrımsız zılgıt diliyle konuşuyorlar. Vatandaşı, milletimizi, yüklenicileri ve bürokratları yıldırma ediyorlar. Onlar yıldırma ededursunlar tığ ermiş milletimizle karşı karşıya umu gönüle hizmetlerimizi yapmaya bitmeme edeceğiz. İnşallah 2023’de dahi Halk İttifakımızı rekor tıpkı oyla yemlemek suretiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bakir yüzyılın, inşallah, başkanı yapacağız.”

Konuşmaların arkası sıra Nazır Gelgel ve beraberindekiler Uray Başkanları İstişare Toplantısı’na katıldı.Share: