Nazır Varank’ın onayladığı projeyle istihdama katkı verilecek

Karabük Demir ve Polat Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR), “Dijital Tabanlı Mesleksel Yetişek Projesi” ile 648 kursiyerin istihdama kazandırılması hedefleniyor.

Şirket Umumi Heyet vasıtasıyla yapılan açıklamada, Türk sanayisinin ilk ve avangart kuruluşu KARDEMİ’in, 85 yıldır sürdürdüğü çelik istihsal serüvenine, dolaşma geçtikçe kullanılmamış mihenk taşı taşları eklemeye devam ettiği belirtildi. Şirketin ve KARDEMİR Vakfı’nın kolektif yürüttüğü ve projelendirdiği, “Sayısal Tabanlı Mesleksel Eğitim Projesi”nin Bartın’bile düzenlenen temsili antant imza töreni ile birlikte onaylandığı dökme açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın da yer aldığı törende, Genel Müdürümüz Necdet Utkanlar da şirketimizi temsilen imza törenine katıldı. Toplumsal Gelişmeyi Tutma Programı’nda (SOGEP) düzlük kayran projemiz, 648 kursiyerin mesleksel yeterlilik alanında hisse senedi sağlaması ve istihdama kazandırılmasını hedeflemektedir. 15 ile 34 gözyaşı arası çalışmayan istihdama hazır nüfusu havi ‘Sayısal Tabanlı Mesleksel Eğitim Proje’mizde kursiyerler, üretimevi sahamızda kayran alan Terbiye ve Ekin Merkezi’mizde hazırlanan sayısal yatırımı eksiksiz dersliklerde yetişek alacaklardır. Proje dahilinde, 144 saat kaynakçılık, 136 saat haddecilik, 160 saat vinç operatörlüğü, 24 saat gelişim sağlığı ve güvenliği ve 40 saat robotik kodlama eğitimi verilmesi planlanmıştır” denildi.

KARDEMİR Uygulayım Bilimi, Terbiye ve Ekin Vakfı ile Karabük Üniversitesi yoluyla eş yürütülecek projenin yanında birçok sivil cemiyet kuruluşu ile birlikte iş birliğini kapsadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Projemizin hazırlanmasında emeği olan tam çalışanlarımıza ve proje paydaşlarımıza, projemizi onaylayarak desteklerini gösteren Türkiye Cumhuriyeti Endüstri Bakanı Mustafa Varank’a ve BAKKA yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız. Şirketimiz KARDEMİR A.Ş üretim alanında göstermiş olduğu yeniliklere ve başarılara bu zümre projeleri de ilaveten, Türk sanayisinin lokomotif şirketi olmaya bitmeme edecektir.” – KARABÜK

Share: