NEVÜ’de ‘Kadına Yönelik Şiddete Cebin Uluslararası Savaşım ve El Birliği Günü’ düzenlenecek

Nevşehir Hacı Bektaş Ege Üniversitesi (NEVÜ)’de ’25 Teşrinisani Kadına Yönelik Şiddete Karşı Arsıulusal Mücadele ve Tesanüt Günü’ düzenlenecek.

Nevşehir Hacı Bektaş Ege Üniversitesi (NEVÜ)’de üniversitenin Avrat Çalışmaları Aplikasyon ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM), Nevşehir Barosu, Nevşehir Güç Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürlüğü işbirliği ile kadına yönelik seçme kalem eşitsizlik, ayrımcılık ve şiddetin önlenmesi ve bu yönde farkındalık tasarlamak üzere 23 Teşrinisani 2022 tarihinde ’25 Son Teşrin Kadına Yönelik Şiddete Alın Arsıulusal Uğraş ve El Birliği Günü’ etkinliği düzenlenecek. NEVÜ Ilbay Şinasi Kuş Hars ve Kongre Merkezi Karavezir Konuşma Salonu’nda düzenlenecek olan etkinlik; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Verimli Aktekin ve Üniversitenin Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM) Müdürü Doç. Dr. Zehra Çalışkan’ın günün mana ve önemine dayalı yapacakları açılış konuşmalarıyla başlayacak. Izlence henüz bilahare saat 10.45’de NEVÜ Semra ve Vefa Pespaye Sağlık Bilimleri Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Arş. Gör. Dr. Gülhan Tezyifkâr Öztürk’ün ‘Şiddet ve Avrat Ruh Sağlığı’, saat 11.15’de Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Ebru Ekici’nin ‘Kadına Yönelik Gayret ve Ukubet Hukuku’ ve saat 11.45’de Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Nevşehir Gayret Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürü Edip Kahiloğulları’nın ‘Kadına Yönelik Ivinti ve Ayrımcılığın Karşısında, Güçlenmenin Yanında duran Üniversiteler’ antetli sokum ve konuşmalarıyla devam edecek.

Yapılan müracaat ve sunumların ardından program, konuşmacılara ve emeği geçenlere teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erecek. – NEVŞEHİR

Share: